Zprávy / Pozvánky

Glenn Astro přivítá letní noc ve Swimu

Glenn Astro přivítá letní noc ve Swimu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.02.2020

Glenn Astro se představí po dvou a půl letech zpátky v Praze. Jazzhousová klika s nařachanou funky basou, která sype z vinylů brainfeederovské beaty okyselené diskem. Zatím posledním dlouhohrajícím číslem je to s názvem Turquoise Tortoise, na kterém spolupracoval s kolínským beatovým kouzelníkem Hodinim. Netřeba připomínat, že Glenn Astro společně s dvojicí Max Graef a Delfonic vedl Money $ex Records a párkrát si, aby se neřeklo, odskočil k Ninja Tune. V posledních dvou letech nicméně opět vydává hlavně u dánského labelu Tartelet Records, kde mu v roce 2015 vyšlo i první album. Groove se uzavřel, letní noc uprostřed zimy může začít.

Podpoří ho DJ Sta, který je na scéně již bezmála patnáct let a posledních deset se intenzinvně věnuje drumandbassu. Pořádá pravidelné noci v Praze a take rozjiždí svůj label Zenith Music. Začátkem roku 2013 ale začíná objevovat v setech od svého oblíbeného producenta Rockwella house a techno a pomalu mu propadá. Ze začátku v jeho setech hraje tracky od Joy Orbison, Boddika, Blawan nebo Jon Convex. Postupem času objevuje spoustu různých subžánrů a začíná hrát převážně funky – jazzy house & disco.

K němu potom přibudou dva moderátoři Radia Wave, Brigitte Noir a také Jarda Petřík, chameleon, který je v DJských setech je co do BPM v podstatě neukotven a dle okolností a nálady jsou podobně nevyhraněné i jeho selekce co se týče žánrů – od tradiční a moderní blízkovýchodní hudby, přes noisem a industrialem okořeněné techno až po letně líný deep house i nostalgické disco. Aktuálně nicméně na plné čáře vede okolo 100 BPM se vlnící downtempo house s občasnými etnickými úlitbami.

Info

živě:
Glenn Astro (de) + DJ Sta + Jarda Petřík + Brigitte Noir
7. 2. 2020 20:00
Swim, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alvaro Soler a Julien Baker se vrátí do Prahy

redakce 13.04.2021

Letní hity a kouzelné okamžiky všedního života Alvara Solera. Předem prohrané osobní bitvy jedné z nejupřímnějších a nejodvážnějších písničkářek Julien Baker.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

redakce 06.04.2021

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.

The Underground Youth s novou deskou, v Underdogs'

redakce 29.03.2021

Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.

Atlantský rapper Russ poprvé v Praze

redakce 28.03.2021

Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.

Kapela Už jsme doma zahraje písně z repertoáru FPB

redakce 24.03.2021

Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.

Nick Waterhouse a Girl in Red v Praze

redakce 23.03.2021

Sytě modrá nostalgie, americký písničkář Nick Waterhouse vystoupí v Praze a červená kapuce a zlomená srdce Girl in Red míří do Prahy poprvé.

Startuje nový Clubhouse Room o elektronické hudební scéně

redakce 21.03.2021

První tři díly Oscilátoru jsou věnovány 90. létům a prvním akcím a klubům, které v Čechách vznikly.

Katarína Máliková a další budou streamovat z brněnských klubů

redakce 21.03.2021

Na festivale vystoupí Teepee, Katarína Máliková, Neřvi mi do ucha, Bare Escape a i další.

Druhá benefiční akce Ledoborců Kultury

redakce 20.03.2021

Když kultuře bylo nejhůř, když ledy opatření ne a ne povolit, když celkové oteplení bylo v nedohlednu, tu vynořil se Ledoborec.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace