Zprávy / Festivalové

Grape festival ostáva v roku 2020 na piešťanskom letisku

Grape festival ostáva v roku 2020 na piešťanskom letisku

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.12.2019

Grape festival sa bude konať 7. až 8. augusta 2020 na letisku v Piešťanoch. Po niekoľkomesačných rokovaniach a snahe nájsť riešenie, aby festival mohol ešte rok zostať na letisku Piešťany, sa to nakoniec minulý týždeň podarilo. Festival sa bude teda konať v klasickom termíne, aj keď za trošku sťažených podmienok, avšak časovo rovnakých, ako tomu bolo v roku 2019.

top 5 z ročníku 2019 zde

Ročník 2020 však bude definitívne posledným, ktorý sa uskutoční na letisku Piešťany, a tak sa v lete budete s týmto priestorom lúčiť. Takže tému ročníka už môžete tušiť. Budúcnosť. Tá bude zaujímavá. Organizátori sa dohodli s pánom županom Viskupičom, že sa spoločne budou snažiť nájsť vhodný priestor v Trnavskom kraji, kde by sa vedeli presťahovať a do dvoch rokov pripraviť nový festivalový areál. Priorita bude ostať v okolí Piešťan, a tak už spolupracujú aj s pánom primátorom Petrom Jančovičom na nájdení priestoru. Nebude to, samozrejme, ľahké, keďže festival potrebuje plochu niekoľko desiatok hektárov. V každom prípade majú rok a pol na to, aby našli vyhovujúcu plochu, revitalizovali ju, vysadili trávu, dotiahli vodu a infraštruktúru, vysadili rýchlo rastúce dreviny... skrátka všetko, aby bol areál funkčný a čo najpríjemnejší pre návštevníka. Teší sa, že všetkým záleží na kultúre v kraji a že si vážia prácu Grape festivalu pre zviditeľnenie Slovenska vo festivalovej Európe.

Info

Grape festival 2020
7.–8. 8. 2020
Letisko Piešťany, Slovensko
fb událost

foto © Filip Kůstka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Festival Sonda a těžce přístupné audiovizuální hlubiny

redakce 19.09.2022

Prezentuje skladatele a multimediální umělce, kteří ve své tvorbě neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu. Hvězdárna a planetárium, Brno.

Festival Jazz On5 přivítá Lovana, Parlato i The Bad Plus

redakce 18.09.2022

Energický funk a soul s prvky brass music a jazzu přiveze do Prahy renomovaná brooklynská kapela Huntertones.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace