Zprávy / Festivalové

Grape pridáva mená z vôd elektronickej hudby

Grape pridáva mená z vôd elektronickej hudby

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.12.2018

V druhej vlne zverejňovačiek Grape festival predstavil prvých zástupcov drum'n'bass a techno & house scény – Andy C, Adriatique, Aphrodite, Dub FX, Joyce Muniz & The Black Madonna.

Andy C je jednou z najvýraznejších svetových postav drum'n'bass scény. Na konte vyše 40 ocenení a so svojimi sólovými šou vypredal Alexandra Palace aj Brixton Academy. Zároveň je stálicou hlavných pódií na množstve festivalov, jeho sety mohli zažiť návštevníci Creamfields, Glastonbury či EDC. Na konte ma kopec úspešných releasov, vrátane Heartbeat Loud či New Era a remixoval skladby pre Major lazer, Sigala, London Grammar a ďalších. Aphrodite je ďalšou stálicou drum'n'bass scény, svoju kariéru rozbiehal ešte 90. rokoch. Svojim zvukom ovplyvnil a stále ovplyvňuje množstvo svojich hudobných kolegov. Jeho set bude v sobotu v noci nadväzovať na Andyho C, takže takto bude vyzerať drum'n'bassový záver Grape festivalu. Austrálčan Dub FX je už slovenským fanúšikom dobre známy, jeho koncerty sú plné energie a nevyhýba sa ani rôznym pouličným performanciám, keďže presne tie rozbehli jeho úspešnú kariéru.

Prvou ohlásenou zástupkyňou techno scény je Američanka The Black Madonna. Maria Stamper sa začala hudobnému priemyslu venovať už ako šestnásročná, kedy sa vykašľala na školu a začala sa venovať hudbe naplno – promotérstvu, distribúcii, merchandisingu, manažovaniu vydavateľstva, a nakoniec aj Djingu a produkovaniu vlastnej hudby. V roku 2013 vydala EP Lady Of Sorrows, ktoré zmenilo všetko a dnes je z nej jedna z najvyhľadávanejších Djok na svete s unikátnym disco-to-techno štýlom. Adrian Schala a Adrian Schweizer sa stretli v Zürichu v roku 2008 a odvtedy sa z nich stalo nerozlučné duo. Spolu založili djský a producentský projekt Adriatique, ku ktorému nedávno pridali aj vlastné vydavateľstvo Siamese. Ich techno & house sety sú premyslené a dokážu poslucháča priam zhypnotizovať. Hrali na množstve veľkých festivalov, vrátane tohtoročného Tomorrowland. Joyce Muniz pochádza z Brazílie, no v 90. rokoch sa presťahovala do Viedne a začala budovať svoju hudobnú kariéru. Hoci v začiatkoch sa venovala drum'n'bassu, dnes v jej setoch počuť viac techno & house. Okrem Djingu sa venuje aj produkcii vlastných trackov, v ktorých využíva aj svoje spevácke schopnosti.

Info

Grape Festival 2019
9. - 10. 8. 2019
Letiště Piešťany, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace