Zprávy

Guerilla Records a lahůdky českého undergroundu

Guerilla Records a lahůdky českého undergroundu

redakce | Zprávy | 26.04.2015

Mlčení ještě neznamná nečinnost, ba možná právě naopak, až moc práce. Proto dnešní novoty z Guerilla Records jen stručně.

V lednu 2015 vydali jednu z opravdových lahůdek českého undergroundu: první díl nahrávek legendární Posádkové Hudby Marného SlávyPost Mortum. 2CD obsahuje 39 písní z prvního období kapely, druhý díl bude následovat. Aktuálně právě vychází CD Činna, koncertní album, které se nahrálo k výročí 20ti let této kapely drsných mužů a jemných písní na scéně. Pod názvem Takový pěkný koníček vychází kříženec starých (12) a zcela nových (7) skladeb. Křest se odehraje v neděli 17. května v Malostranské besedě a koncert uvedou voničkou svých písní dva muži Dunaje, Vladimír Václavek a Josef Ostřanský. Začínáme ve 20 hodin a vstupenky jsou již v prodeji. Velký rozhovor s kapelou najdete v květnovém UNI.


Momentálně jsou k vydání domluveny tituly skupin Blahobeat a jejich předchůdce Beatové Družstvo Sokolov. A protože v podstatě peníze na podobné tituly docházejí, dovolují si Guerilla Records připojit se k žádosti Blahobeatu a nalákat vás na jejich Startovač, kde můžete na vydání přispět. Pokud se vybere peněz víc než je potřeba na aktuální novinku, zbytek bude použit na archivní CD starého dobrého Beatového družstav Sokolov. Zapojit se můžete tady.


Ve studiu jsou také Aku Aku se zcela novým repertoárem, Koonda Holaa rozšiřuje záběr na mezinárodní scénu s novinkou Apnea, ke kterému na podzim pojede české tour (zájemci o koncert pište na info@guerilla.cz, nabídka lákavá, cena nízká), v srpnu se vynoří další Strom Stínu, živák domíchává i klon Sváti Karáska Svatopluk a příznivce opravdového umění potěší album grafických partitur Jana Steklíka, zhudebněných z několika muzikantských úhlů, což je docela dobrodružství. No a na podzim Posádková Hudba Marného Slávy, sebrané spisy vol. II. Obzvlášť mlsným fajnšmekrům se dává na vědomí, že v sobotu 17. října pořádá Guerilla v Akropoli koncert absolutní krautrockové legendy - poprvé v Česku vystoupí věrozvěsti německého undergroundu Guru Guru. Vstupenky budou v prodeji od června, čeká se na jméno předkapely.

A jeden žhavý tip na koncert: středa 29. 4. - Vrchlického divadlo Louny, od 19:00 hodin – koncert DG 307 u příležitosti dernisáže výstavy obrazů Pavla Zajíčka Struktury času. Máte poslední možnost vidět nejucelenější kolekci obrazů PZ a ještě vám k tomu zahraje vaše oblíbená kapela.

Info

Guerilla Records

www.guerilla.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marina Allen vydává nový klip

redakce 26.02.2021

Při tvorbě jsem se snažila vyjádřit přesně to, co chci, a nebyla svázána žádnou konkrétní věcí, říká Marina Allen k nadcházejícímu albu.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Výsledky X. ročníku hudebních cen Vinyla

redakce 24.02.2021

Cenu získali Tábor, 58G a aktivity labelu Divnosti. Nové ocenění pro mladé hudební publicisty získali Aneta Martínková a Radim Lisa.

Českého lva bude doprovázet kapela Hm...

redakce 24.02.2021

Pestrý rámec bude mít letošní předávání Českých lvů.

Daft Punk po 28 letech končí

redakce 23.02.2021

Jedna z nejzásadnější kapel elektronické scény ohlásila rozpad. Jak se to říká, lepší vybuchnout nežli vyhasnout? Co na to ohlasy odjinud?

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Skupina Boo se vrací

redakce 23.02.2021

V jejich repertoáru se podařilo nejen navázat na tradici toho nejlepšího z brněnské alternativy, ale zároveň hudbu výrazně modernizovat, učinit ji svébytnou.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace