Zprávy

Guerilla Records a lahůdky českého undergroundu

Guerilla Records a lahůdky českého undergroundu

redakce | Zprávy | 26.04.2015

Mlčení ještě neznamná nečinnost, ba možná právě naopak, až moc práce. Proto dnešní novoty z Guerilla Records jen stručně.

V lednu 2015 vydali jednu z opravdových lahůdek českého undergroundu: první díl nahrávek legendární Posádkové Hudby Marného SlávyPost Mortum. 2CD obsahuje 39 písní z prvního období kapely, druhý díl bude následovat. Aktuálně právě vychází CD Činna, koncertní album, které se nahrálo k výročí 20ti let této kapely drsných mužů a jemných písní na scéně. Pod názvem Takový pěkný koníček vychází kříženec starých (12) a zcela nových (7) skladeb. Křest se odehraje v neděli 17. května v Malostranské besedě a koncert uvedou voničkou svých písní dva muži Dunaje, Vladimír Václavek a Josef Ostřanský. Začínáme ve 20 hodin a vstupenky jsou již v prodeji. Velký rozhovor s kapelou najdete v květnovém UNI.


Momentálně jsou k vydání domluveny tituly skupin Blahobeat a jejich předchůdce Beatové Družstvo Sokolov. A protože v podstatě peníze na podobné tituly docházejí, dovolují si Guerilla Records připojit se k žádosti Blahobeatu a nalákat vás na jejich Startovač, kde můžete na vydání přispět. Pokud se vybere peněz víc než je potřeba na aktuální novinku, zbytek bude použit na archivní CD starého dobrého Beatového družstav Sokolov. Zapojit se můžete tady.


Ve studiu jsou také Aku Aku se zcela novým repertoárem, Koonda Holaa rozšiřuje záběr na mezinárodní scénu s novinkou Apnea, ke kterému na podzim pojede české tour (zájemci o koncert pište na info@guerilla.cz, nabídka lákavá, cena nízká), v srpnu se vynoří další Strom Stínu, živák domíchává i klon Sváti Karáska Svatopluk a příznivce opravdového umění potěší album grafických partitur Jana Steklíka, zhudebněných z několika muzikantských úhlů, což je docela dobrodružství. No a na podzim Posádková Hudba Marného Slávy, sebrané spisy vol. II. Obzvlášť mlsným fajnšmekrům se dává na vědomí, že v sobotu 17. října pořádá Guerilla v Akropoli koncert absolutní krautrockové legendy - poprvé v Česku vystoupí věrozvěsti německého undergroundu Guru Guru. Vstupenky budou v prodeji od června, čeká se na jméno předkapely.

A jeden žhavý tip na koncert: středa 29. 4. - Vrchlického divadlo Louny, od 19:00 hodin – koncert DG 307 u příležitosti dernisáže výstavy obrazů Pavla Zajíčka Struktury času. Máte poslední možnost vidět nejucelenější kolekci obrazů PZ a ještě vám k tomu zahraje vaše oblíbená kapela.

Info

Guerilla Records

www.guerilla.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Intimní svět Natalie Perkof

redakce 03.08.2021

Natalie Perkof pracuje s působivou poetikou „momentek“, s útržky každodenních situací a přátelských setkání.

Inovativní stage na Rock for People Hope

redakce 03.08.2021

Mezi chystaná témata patří i obnovitelné energie a energetická soběstačnost, k níž vodíkové pohony jako H2Base zásadně přispívají.

Divadelní a taneční Bazaar Festival provokuje k akci

redakce 02.08.2021

Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech?

Parta Sin City je konečně znovu kompletní

redakce 02.08.2021

Po loňských prvních třech knihách je tak kultovní Sin City ve zrevidované verzi kompletní.

Festival Banát se blíží

redakce 02.08.2021

Jeden z nejdelších českých vlaků opět jede podpořit krajany v Rumunsku.

Mooncloud #61: Rest in Haste

redakce 01.08.2021

O životě a díle jsme si povídali ve Vstupní prohlídce, je čas se podívat i na jejich hudební radosti.

Letní filmová škola vyvrcholí premiérou filmu Zprávy

redakce 01.08.2021

Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce 1944, kdy z koncentračního tábora v Osvětimi uprchnou dva vězni.

Přichází slavná manga série Němý hlas

redakce 01.08.2021

Příběh začíná na základní škole, kde Šoja Išida šikanuje svou novou a hluchou spolužačku. Jeho činy ale mají následky.

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

redakce 31.07.2021

Queer filmový festival Mezipatra uvede během festivalu Prague Pride program pod názvem Identita ve městě.

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace