Zprávy

Gurun Gurun & Moskitoo v Dommune

Gurun Gurun & Moskitoo v Dommune

redakce | Zprávy | 25.09.2015

Kompletní záznam ze společného květnového koncertu kapely Gurun Gurun a japonské hudebnice Moskitoo v tokijské Dommune TV je nyní online. Koncert byl součástí japonského turné Gurun Gurun k novému albu Kon B.

Studio Dommune založil Ukawa Naohiro v roce 2010 v tokijské čtvrti Šibuja. Během pěti let z něho vybudoval nejprestižnější japonskou streamovanou televizi zaměřenou na experimentální elektronickou hudbu. Kromě zásadních jmen domácí scény vystupovali v Dommune například Carsten Nicolai, Surgeon, Atom™, Deerhoof, Mouse on Mars, Ellen Allien nebo Pita.


Zvuková experimentátorka Moskitoo vydala svůj debut Drape v roce 2007 na newyorském labelu 12k. Spolupracovala mj. se Simonem Scottem z kapely Slowdive, s Frankem Bretschneiderem, Markem Fellem nebo s projektem Filfla. Její nejnovější deska Mitosis vyšla předloni opět na značce 12k Taylora Deupreeho.

Gurun Gurun vydali letos na jaře EP Atarashii hi a album Kon B (CD/DL). Vinylová edice Kon B by měla být venku ještě na podzim díky labelům Silver Rocket a Home Normal.

Info

Gurun Gurun & Moskitoo

www.moskitoo.com
www.gurunas.net
www.dommune.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Floex vydává singl Pape And Tura

redakce 13.04.2021

Příběh beze slov promlouvá k hráči úchvatným zpracováním, hrou světla a stínu a především Floexovým hudebním doprovodem.

Alvaro Soler a Julien Baker se vrátí do Prahy

redakce 13.04.2021

Letní hity a kouzelné okamžiky všedního života Alvara Solera. Předem prohrané osobní bitvy jedné z nejupřímnějších a nejodvážnějších písničkářek Julien Baker.

Byla založena Asociace českých filmových festivalů

redakce 13.04.2021

Rozevírání nůžek mezi stoupajícími náklady a stagnujícími příjmy nutily i organizátory akcí s dlouholetou tradicí a pevným diváckým zázemím pohybovat se na samé hranici udržitelnosti.

Mediální impérium pro dolních deset milionů: A2larm

redakce 12.04.2021

A2larm představuje tři multimediální projekty: poprvé se pouští do formátu TV pořadu a k tomu chystá dva podcasty.

Nejlepší vinyly roku 2020

redakce 12.04.2021

Best Czech Vinyl Disk 2020 zná své vítěze. Liebe, Smutný stroje, K nevíře a další současné pohádky.

Sluchátka Huawei FreeBuds 4i vydrží na jedno nabití 10 hodin

pr 12.04.2021

Kolikrát jste viděli někoho vyndat sluchátka z pouzdra a hned je vystrašeně vrátit zpět, protože jsou skoro vybitá?

Zrní vydali singl Milimetr

redakce 12.04.2021

Stejně jako text písničky i klip vychází z principu, že zdánlivě malý moment, posun, může mít o mnoho let později obrovské následky.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace