Zprávy / Nové desky

Half Moon Run vydávají nové album

Half Moon Run vydávají nové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.06.2023

V pátek 2. června vydává skupina Half Moon Run svou novou desku Salt. Jako další singl na její podporu muzikanti vybrali skladbu 9beat.

Napříč celou nahrávkou je citelné propojení s počátky kariéry bandu, zároveň je zde ale i určitý pohled do budoucnosti. Písně stvořené během pandemie s sebou nesou úzkosti té doby, současně ale popisují potřebu naděje. Half Moon Run mají schopnost vdechnout život nápadům, které s nimi byly odjakživa. Tuto schopnost ještě podpořil producent Connor Seidel, s nímž spolupracovali na skladbě Fatal Line z jeho konceptuálního počinu 1969. Album Salt z většiny vznikalo v Seidelově Treehouse Studiu – idylickém útočišti severně od Montrealu, kde mohli muzikanti nechat své songy uzrát. Seidel je zároveň podporoval v tom, aby se nebáli ponořit do svého archivu.


Vydání alba předcházel singl You Can Let Go, který zpěvák Devon Portielje popisuje jako „bouřlivou, transformativní cestu temnými místy mysli směrem, doufejme, ke světlu“, a také singl Alco, skladba zdobená doslova elfími texturami, která ve svém refrénu zkušeně využívá ticha a prostoru a ukazuje kapelu na vrcholu.

„Je to song, u kterého bych si přál, aby ho napsal Bruce Springsteen,“ tak Portielje popisuje hořkosladkou folkovou baladu Heartbeat, která připomíná hmatatelný stesk a neúprosnou osamělost Nebrasky. Gigafire se pak věnuje tématu klimatické úzkosti a ničení životního prostředí, reaguje na požáry v Kalifornii a nutkavou potřebu najít nové slovo, jež by popsalo tuto obrovskou katastrofu, která postihla území o rozloze víc než milion hektarů. Osobnější formu destrukce popisuje Goodbye Cali, připomínka nebezpečí života na cestách.

Info

Half Moon Run
web kapely

foto © Gaëlle Leroyer

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

LeebOrn vypouští live session Bond

redakce 04.10.2023

Olomoučtí Leeb0rn v nové sestavě lákají živákem ze studia na připravované album.

Singl z akustického alba Katarzie

redakce 02.10.2023

V baladicky laděné písni, která album Šťastné dieťa otevírá, zprostředkovává pocity stesku po vztahu, který se vynořuje ze vzpomínek.

Ladislav Pazdera debutuje Chiaroscuro

redakce 30.09.2023

Jazz, world music i preciznost klasiky přináší první album Ladislava Pazdery.

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace