Zprávy / Pozvánky

Hard rock & art rock se utkají v Brně. Nazareth.

Hard rock & art rock se utkají v Brně. Nazareth.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.05.2015

Skupinu Nazareth, která byla založena v roce 1968, není nutné dlouze představovat. Nejslavnějšími hity této skotské kapely jsou písně Love Hurts a Dream On, které se zařadily mezi 100 nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone. Jejich koncerty navštívilo v minulosti už více než 3 miliony fanoušků a Nazareth jsou a vedle kapel Rolling Stones, Deep Purple či Led Zeppelin považováni za jednu ze zásadních formací světové hudební scény. Dodnes naplňují koncertní sály a jejich hudba srší energií.


Skotská formace je v Česku skoro jako doma. Podobně jako Smokie i Nazareth zde mají obrovskou podporu českých fanoušků. V roce 2011 pro ně odehráli koncerty v Praze, Brně, Ostravě a Havlíčkově Brodě v rámci turné Big Dogz World Tour. O tom, že vazby kapely v ČR jsou silné, svědčí i fakt, že zde Nazareth nahráli živé album Big Dogz v spolupráci s českým muzikantem Pavlem Bohatým, který doprovázel kapelu na piano ve skladbě Butterfly, a také že se frontman kapely zúčastnil rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. V roce 2013 byl do kin uveden dokument o Nazareth pod názvem Nekonečný rockový mejdan.

Nazareth do Brna dorazí posíleni o zkušeného a kvalitního zpěváka Carla Sentance. Dan McCafferty s kapelou nekoncertuje od roku 2013 ze zdravotních důvodů. Carl Sentance během své kariéry působil v kapelách Geezer Butler Band, Paul Chapman´s Ghost, Krokus, Persian Risk a aktuálně spolupracuje s kapelou klávesáka z Deep Purple Dona Aireyho. V Brně se tedy představí ve složení:Carl Sentance – zpěv; Pete Agnew – spoluzakladatel skupiny, baskytara; Jimmy Murrison – kytara; Lee Agnew – bicí.

Návštěvníci brněnského koncertu se mohou těšit na průřez největšími hity i skladby z posledního alba Rock 'n' Roll z r. 2014. Program večera rozšíří vynikající česká kapela, která obsadila 2. místo v soutěži na Idnes o "nej český kytarový riff" se skladbou Planeta Hieronyma Bosche II, artrocková legenda z Brna - Progres 2.


Skupina Progres 2 hraje od roku 1968 dodnes s přestávkami v letech 1971-1977 a 1990-1992. Skupinu založili Zdeněk Kluka, Pavel Váně, Jan Sochor a Emanuel Sideridis jako Progress Organization. Jejich první deska Barnodaj se stala dle kritiků časopisu Melodie deskou roku 1972. V roce 1978 poprvé představili experimentální audiovizuální projekt, první československou rockovou operu Dialog s vesmírem. Kromě zmíněných počinů se mezi jejich zásadní desky řadí alba Mauglí (1978), Třetí kniha džunglí (1982, *dvojalbum), Mozek (1984), Změna! (1988) a Otrava krve (1990)*.

Info

Nazareth (uk) + Progres 2
15. 5. 2015, Sono, Brno
www.brnokoncert.cz
www.nazarethdirect.co.uk
Facebook akce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.

Hitparáda Startér se vrací pro další hudební talenty s novou porotou

redakce 17.10.2019

Pořad, který už od roku 2008 pomáhá domácím hudebníkům prorazit na scéně, oslaví novou soutěžní sezónu s videosinglem.

Křest nové desky Rouilleux

redakce 16.10.2019

Jediný koncert v Praze k albu Lycanthropic Sounds, které vyšlo jako vinyl na Letmo Productions.

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.