Zprávy / Pozvánky

Hazed pokračuje, roste a nabírá na obrátkách

Hazed pokračuje, roste a nabírá na obrátkách

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.10.2019

Hazed pokračuje, roste a nabírá na obrátkách. Přesto zůstává stoprocentně věrný základním premisám svého konceptu: neotřelá zahraniční i lokální jména za mixem, vynikající zvuk, minimalistický ale funkční light design a mlha. Hodně mlhy.

Gnork je v posledních letech jedním z nejzajímavějších jmen na budapešťské scéně. Ať už se jedná o jeho vlastní hudební tvorbu nebo o deejaying. Dreamy house, kosmické elektro, extatické breaky a acid, vše promíchané v dokonale pospolité atmosféře devadesátkového ravu, na který už nikdy nezapomenete. Mezi hudebníky, kteří měli na jeho tvorbu výrazný vliv, řadí Alice In Chains, Goldieho, Portishead nebo třeba Johanna Sebastiana Bacha. Gnork má ve své režii labely Blorp, Outskirts a Earth Plates, kde své tracky prezentovali artists jako Ray Kandinski nebo DJ Life. Samotný Gnork vydává pod svým jménem releasy na takových značkách jako legendární Unknown To The Unknown, Loneův Magicwire, Church nebo Bokhari. Pokud by se vám přece jen zdálo, že jeho producentský záběr není zas tak široký, pod pseudonymem DJ Shark se můžete naladit na vlnu mohutně inspirovanou starým junglem a pomalejšími atmosferickými ameny. Multitalent je v tomto případě asi slabé slovo, Gnork je evidentně přírodní úkaz.

Kuba'93 je eklektický DJ, zakladatel ceněného českého labelu Harmless Youth, spolupořadatel klubové noci K O N N E K T v pražském Crossu a rezident rádia Punctum. Několikrát byl hostem na legendárním londýnském rádiu Rinse FM v relaci Swamp81, jejíž název odkazuje ke stejnojmennému labelu, za nímž stojí Loefah — průkopník fúze postdubstepové estetiky a experimentálnějších rovných rytmů. V aktuálních setech kombinuje Kuba'93 odlesky housu, breaků, acidu, UK bassu a techna.

Chik aka Silhouette aka Vision Of 1994 patří mezi nejvšestrannější DJs a producenty u nás. Jeho začátky jsou spjaty s dubstepem, později přechází k hypnotickému technu a nyní reflektuje pod nickem Vision Of 1994 jungle / breakz vlnu. Zároveň ve své tvorbě zajímavým způsobem recykluje i další žánry poslední dekády minulého tisíciletí. Své EP Every Path Leads Back Home vydal před časem na jednom z nejprogresivnějších českých labelů Harmless Youth. Jako DJ hrává směsici rovných i nalámaných tracků sahající náladou od melancholické zádumčivosti k space age atmosférám, od trippy rozjívenosti k tvrdším polohám.

Info

Hazed:
Gnork (hu) + Kuba'93 + Vision Of 1994
29. 11. 2019 21:00
ArtBar Druhý Pád, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Infected Mushroom poprvé v Česku

redakce 23.05.2023

Uznávaní jsou jako průkopníci psytrance a jejich tvorba oplývá hypnotickými rockovými aranžemi, vrstvenými melodiemi a experimenty s žánry.

OC Dornych jako Dům kultury a konců

redakce 22.05.2023

Brutalistní prostory obchodního centra Dornych, známého v Brně též pod bývalým názvem Prior, začátkem května oživí společná akce HaDivadla a Terénu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace