Zprávy / Pozvánky

Heartnoize: Desire Marea, Slauson Malone 1 a Rachika Nayar

Heartnoize: Desire Marea, Slauson Malone 1 a Rachika Nayar

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.08.2023

Desire Marea se českému publiku představí poprvé 22. října v prostoru Kasárna Karlín, a to ve čtyřčlenné kapelní sestavě. Pouze do pražského Studia Hrdinů přijede 15. listopadu exkluzivně dvojice umělců ohledávajících surreálné zvukové světy – producent Slauson Malone 1 a hudebnice Rachika Nayar.

Eponymní debut z roku 2020 otevíral hluboce osobní témata a pracoval převážně na poli klubových rytmů a aranží. Letošní deska On The Romance of Being se vydává pompéznější spirituální cestou a v epických baladách odráží umělcovu zkušenost s duchovním léčitelstvím. Na jejím nahrávání se podílel třináctičlenný orchestr a její zvuk v sobě mísí prvky od gospelu po free jazz. Desire Marea dříve působil v jihoafrickém kolektivu FAKA, se kterým docestoval i na evropské festivaly jako jsou Unsound nebo Sónar. V sólové kariéře se pak zaměřil na zkoumání vlastní identity nebo hranice mezi spirituálním a erotickým.


Rachika Nayar si ve své tvorbě pohrává s ambientní senzitivitou i elektronickým maximalismem a s nečekanou lehkostí prolíná a transformuje zvuky akustické a elektrické kytary. Na loňském albu Heaven Come Crashing navazujícím na úspěšný debut Our Hands Against the Dust neopouští svůj kontemplativní přístup, ale vydává se s ním vstříc emocím tanečního parketu a prohlubuje svůj vnímavý přístup k hudbě.

Tvorba Jaspera Marsalise alias Slauson Malone 1 se pohybuje na pomezí experimentálního hip-hopu a ambientní elektroniky, bere si ale i prvky free jazzu nebo lo-fi, ze který staví pestré zvukové obrazy. Témata identity, prožívání emocí i velkých společenských otázek tu zaznívají za doprovodu unikátních melodií a dávají vzniknout hlubokým prožitkům. Kromě toho je Slauson Malone 1 jedním ze čtyř kurátorů letošního Le Guess Who? a čeká ho i společné turné s King Krule a nově také podpis u slovutných Warp Records, u nichž vydá další desku.

Info

Desire Marea (za)
22. 10. 2023 19:30
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

Slauson Malone 1 (us) + Rachika Nayar (us)
16. 11. 2023 20:00
Studio Hrdinů, Praha
Fb událost

foto © Yulissa Benitez

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Načeva a Zdivočelí koně v Kasárnách Karlín s novými písněmi

redakce 24.11.2023

Monika Načeva a Zdivočelí koně přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60.–80. let.

Misia Bieńko na Piano Potrvá

redakce 22.11.2023

Misia Bieńko odehrála mnoho koncertů v kapele s Misiou Furtak a Haniou Rani. Její sólový koncert uslyšíte na konci listopadu v Praze.

Zrození Moodyho Allena

redakce 21.11.2023

Moody Allen je audiovizuální projekt, který skrze stejnojmennou postavu vypráví sérii reportážních příběhů reflektujících aktuální dění v Česku i ve světě.

Křest knihy Hovada usmrtí stoka

redakce 20.11.2023

Kniha nebude mít moc stránek, nebude to složité čtení, nemusíte to číst a rozhodně se nejedná o literaturu.

Hard to Frame pokřtí novou desku

redakce 19.11.2023

Po zveřejnění singlů Stranger in Your Heart, Stale Situation a Plastic Stars Above přicházejí Hard to Frame s druhým albem Plastic Stars.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace