Zprávy / Pozvánky

Heartnoize Tančírna oživí Lesní mlýn v čele s producentem Zulim

Heartnoize Tančírna oživí Lesní mlýn v čele s producentem Zulim

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.04.2022

Současné odstíny elektronické scény se představí v tančírně opuštěného mariánskolázeňského hotelu z devatenáctého století. Heartnoize Promotion přináší ve spolupráci s kulturním spolkem Švihák klubovou noc Heartnoize Tančírna. Koncipovaná site-specific celonoční akce v sobotu 28. května 2022 představí vybrané české umělce, které doplní přední egyptský producent Zuli. Během akce, která bude zároveň součástí víkendové Kulturně ozdravné kúry (KOK), se návštěvníci podívají do veřejnosti neznámých prostor, klenotu mariánskolázeňské belle epoque, hotelu Lesní mlýn, jehož zašlému lázeňskému luxusu dopřávají nadšenci, podobně jako tato akce, nový život. O vizuální doprovod akce se postará plzeňský kolektiv Trippl-Krippl VJs.

„Ukazuje se, že producent, jehož hudba je příliš zvláštní pro Káhiru, je několik kroků napřed i před evropskými clubbery,” píše Pitchfork v nadšené recenzi EP All Caps. Poslední release egyptského hudebníka a producenta Zuliho určitě zazní i během jeho headlinového setu. Do lázeňského města přiveze DJ set plný současné experimentální elektroniky, junglu i tvrdých beatů. Producent, který se objevil například na festivalu Unsound a nechyběl ani v sérii Boiler Room, vydal debutové album Terminal v roce 2018 na labelu Leeho Gambla UIQ. Česká premiéra jedné z nejvýraznějších tváří současné elektronické scény.

Tančírnu otevře ambientním, ale intenzivním live setem QOW, multidisciplinární umělec usazený v Praze, jehož debut Dawafer vydaný pod Genot Centre rezonoval v roce 2021 napříč hudební kritikou. Představí se také mladé talenty: vítězka Vinyly Tokyo Drift a multiinstrumentalista badfocus. Se svými DJ sety nebudou chybět ani rezidentka Fuchs2 New Magic Media a Mor Wen, členka kolektivu Glory Affairs. K ránu roztančí publikum b2b set dvojice Hekaté a Pica Pica, který na parket vrátí mimo jiné i dávno zapomenuté disco hity. Možná i ty, které místní tančírna už jednou zažila v minulém století.

Info

Heartnoize Tančírna
hotel Lesní mlýn, Mariánské Lázně
28. 5. 2022 20:00
fb event

grafika © @instantnisu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Jarboe a Jozef van Wissem v Rožnově i Praze

redakce 23.11.2022

Multidisciplinární umělkyně a hudebnice známá jako Jarboe poprvé upoutala pozornost veřejnosti jako členka amerického avantrockové skupiny Swans.

Živák a koncerty Báry Zmekové

redakce 23.11.2022

Její úspěšné vystoupení nabízí poetické texty, snové i chytlavé melodie na pomezí žánrů a skvělou energii mezi muzikanty na pódiu.

Tengri s Hadem pro mého munga v Eternii

redakce 23.11.2022

Tři instrumentální kapely Tengri, Etera a Hadem pro mého munga. Tři pohledy na alternativní muziku.

Konference věnovaná Bobu Dylanovi

redakce 19.11.2022

Zájemci se mohou těšit na pestrý výběr z témat posledních šedesáti let z prostoru českých zemích i prostoru středoevropského.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace