Zprávy / Pozvánky

Henry Lee Fest 2014 přivítá Ministry of Wolves

Henry Lee Fest 2014 přivítá Ministry of Wolves

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.04.2014

Headlineři zářijového Henry Lee Festu v Brně jsou potvrzeni. Program rozšíří Australan Mick Harvey a berlínští Ministry of Wolves.

Hudebník-multiinstrumentalista, producent a skladatel Mick Harvey prošel skupinami The Birthday Party a The Bad Seeds, které založil společně s Nickem Cavem. Své první sólové album vydal v roce 1995; později se věnoval jak sólové kariéře, tak i skládání hudby k filmům nebo spolupráci s jinými hudebníky (PJ Harvey, Anita Lane, Robert Forster, Conway Savage či Rowland S. Howard).

Kapelu Ministry of Wolves tvoří Alexander Hacke (Einstürzende Neubauten, Crime & The City Solution), již zmíněný Mick Harvey, Danielle de Picciotto (spoluzakladatelka německé Love Parade, členka Crime & The City Solution) a Paul Wallfisch (Botanica, hudební ředitel Theater Dortmund). Formace letos v březnu vydala album Republik der Wölfe, které vychází z klasických pohádek bratří Grimmů.


Na festivalu se dále představí Vladimír Mišík a ETC, post punkoví The Prostitutes, legenda české alternativy MCH Band s Mikolášem Chadimou, Velvet Underground Revival Praha, a na druhé stagei mladé kapely My Dead Cat, Gerda Blank (NZ), Wild Tides a Boy. Po skončení živých koncertů následuje afterparty se Stevem Morellem z Berlína a s Kayem Buriánkem a Tvzexem (Bounce! Bounce!).

Info

Henry Lee Fest 2014
27. září 2014 17.00
Zbrojovka, Brno

vstupné: 350 (do 20. září)/ 390 Kč

www.facebook.com/henryleefestbrno

foto © Kryštof Havlice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články