Zprávy / Nové desky

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.04.2021

Elektronické duo Himalayan Dalai Lama vydává v pátek 30. dubna novou desku Isolated Bonds na labelu Addict Sound. V klipu k prvnímu singlu Nozomi hrají hlavní roli místo herců chemické reakce pod makroobjektivem.

Himalayan Dalai Lama neboli tvůrčí tandem původem brněnských hudebníků Kryštofa Matěje a Davida Novotného patří na domácí scéně mezi představitele instrumentální elektroniky využívající živé nástroje. Před počátkem prací na v pořadí již třetí dlouhohrající desce na konci roku 2019 se ale dvojice rozhodla dát si koncertní pauzu. Ta se díky světové pandemii protáhla až do dnes a momentální situace tak významně ovlivnila proces tvorby a finální podobu nového releasu, který má vyjít na konci dubna na Addict Soundu. Album s názvem Isolated Bonds, na které přizvali bubeníka skupiny Lesní zvěř Martina Čecha i hudebnici Terezii Kovalovou, se kterou již dvojice pracovala dříve, se stalo pro Himalayan Dalai Lama dosud největší hudební výzvou ve snaze udržet si navzdory izolaci svůj charakteristický zvuk a zároveň jej znovu od začátku budovat z jednotlivých elementů, kam patří elektronické perkuse a syntezátory i živé bicí a cello.

První vlaštovkou z nové desky, která je silně inspirovaná společnou zálibou autorů v japonské kultuře (a řada tracků tak nese japonské názvy) je singl Nozomi. Klip k atmosférickému tracku fourtetovských proporcí má na svědomí kameraman a režisér Martin “Flashfaker” Štěmbera. Ten ve spolupráci přímo s VŠCHT v Praze doplnil valivý vibe tracku skutečnými makro záběry chemických reakcí prvků a sloučenin v laboratorním prostředí univerzity. Vizuální doprovod evokativně podtrhuje melancholický mood instrumentální skladby a společně vytvářejí magický fluidní svět, který zve k návštěvě a prozkoumání.

Info

Himalayan Dalai Lama – Isolated Bonds (Addict Sound, 2021)
Fb kapely

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Kounovsky: Live Forever je venku

redakce 27.04.2022

Kounovsky skladby na Live Forever propojuje pomocí popových refrénů a svůj rukopis opírá o elektronické beaty, trip hop a funkem nasáklou psychedelii.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace