Zprávy / Nové desky

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.04.2021

Elektronické duo Himalayan Dalai Lama vydává v pátek 30. dubna novou desku Isolated Bonds na labelu Addict Sound. V klipu k prvnímu singlu Nozomi hrají hlavní roli místo herců chemické reakce pod makroobjektivem.

Himalayan Dalai Lama neboli tvůrčí tandem původem brněnských hudebníků Kryštofa Matěje a Davida Novotného patří na domácí scéně mezi představitele instrumentální elektroniky využívající živé nástroje. Před počátkem prací na v pořadí již třetí dlouhohrající desce na konci roku 2019 se ale dvojice rozhodla dát si koncertní pauzu. Ta se díky světové pandemii protáhla až do dnes a momentální situace tak významně ovlivnila proces tvorby a finální podobu nového releasu, který má vyjít na konci dubna na Addict Soundu. Album s názvem Isolated Bonds, na které přizvali bubeníka skupiny Lesní zvěř Martina Čecha i hudebnici Terezii Kovalovou, se kterou již dvojice pracovala dříve, se stalo pro Himalayan Dalai Lama dosud největší hudební výzvou ve snaze udržet si navzdory izolaci svůj charakteristický zvuk a zároveň jej znovu od začátku budovat z jednotlivých elementů, kam patří elektronické perkuse a syntezátory i živé bicí a cello.

První vlaštovkou z nové desky, která je silně inspirovaná společnou zálibou autorů v japonské kultuře (a řada tracků tak nese japonské názvy) je singl Nozomi. Klip k atmosférickému tracku fourtetovských proporcí má na svědomí kameraman a režisér Martin “Flashfaker” Štěmbera. Ten ve spolupráci přímo s VŠCHT v Praze doplnil valivý vibe tracku skutečnými makro záběry chemických reakcí prvků a sloučenin v laboratorním prostředí univerzity. Vizuální doprovod evokativně podtrhuje melancholický mood instrumentální skladby a společně vytvářejí magický fluidní svět, který zve k návštěvě a prozkoumání.

Info

Himalayan Dalai Lama – Isolated Bonds (Addict Sound, 2021)
Fb kapely

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Lucie Redlová chystá album lidovek

redakce 29.06.2021

První autorská písnička z desky Lidová Redlová se jmenuje Kamarádko moje. Hudebnice ji věnovala své zesnulé kamarádce, zpěvačce a houslistce Jitce Šuranské.

Poetická elektronika dua Ensoi

redakce 24.06.2021

Nahrávka vyniká propojením akustických hudebních nástrojů a elektroniky s nápaditou živou rytmikou a citlivými vokály.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace