Zprávy / Nové desky

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.04.2021

Elektronické duo Himalayan Dalai Lama vydává v pátek 30. dubna novou desku Isolated Bonds na labelu Addict Sound. V klipu k prvnímu singlu Nozomi hrají hlavní roli místo herců chemické reakce pod makroobjektivem.

Himalayan Dalai Lama neboli tvůrčí tandem původem brněnských hudebníků Kryštofa Matěje a Davida Novotného patří na domácí scéně mezi představitele instrumentální elektroniky využívající živé nástroje. Před počátkem prací na v pořadí již třetí dlouhohrající desce na konci roku 2019 se ale dvojice rozhodla dát si koncertní pauzu. Ta se díky světové pandemii protáhla až do dnes a momentální situace tak významně ovlivnila proces tvorby a finální podobu nového releasu, který má vyjít na konci dubna na Addict Soundu. Album s názvem Isolated Bonds, na které přizvali bubeníka skupiny Lesní zvěř Martina Čecha i hudebnici Terezii Kovalovou, se kterou již dvojice pracovala dříve, se stalo pro Himalayan Dalai Lama dosud největší hudební výzvou ve snaze udržet si navzdory izolaci svůj charakteristický zvuk a zároveň jej znovu od začátku budovat z jednotlivých elementů, kam patří elektronické perkuse a syntezátory i živé bicí a cello.

První vlaštovkou z nové desky, která je silně inspirovaná společnou zálibou autorů v japonské kultuře (a řada tracků tak nese japonské názvy) je singl Nozomi. Klip k atmosférickému tracku fourtetovských proporcí má na svědomí kameraman a režisér Martin “Flashfaker” Štěmbera. Ten ve spolupráci přímo s VŠCHT v Praze doplnil valivý vibe tracku skutečnými makro záběry chemických reakcí prvků a sloučenin v laboratorním prostředí univerzity. Vizuální doprovod evokativně podtrhuje melancholický mood instrumentální skladby a společně vytvářejí magický fluidní svět, který zve k návštěvě a prozkoumání.

Info

Himalayan Dalai Lama – Isolated Bonds (Addict Sound, 2021)
Fb kapely

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

QOW na Genot Centre

redakce 28.03.2021

Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají nadčasový hypnotický opar.

Snapped Ankles se vracejí do lesa s novým klipem

redakce 26.03.2021

Nové album britských hejkalů Forest of Your Problems vychází v červenci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace