Zprávy / Festivalové

Hip Hop Kemp rozšiřuje program o devět jmen

Hip Hop Kemp rozšiřuje program o devět jmen

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.04.2018

Hip Hop Kemp je jako každý rok na konci letních prázdnin, tudíž na kompletně zveřejněný line up, abychom věděli na koho se těšit, si ještě chvíli počkáte. Vždycky je to pecka, letos tomu nebude jinak, kemp rozšiřuje line up o dalších devět jmen, můžete se těšit na fresh jména, ale taky na poctivou klasiku.

Young M.A je přísnější než penalta v nastavení. Grillz jako by prokusovala tepny na počkání. Kérky divoký, rapy tvrdý jak ulice Brooklynu, views mocný. OOOUUU! Alfasamice. Jestli vás Young M.A nakopne, Bahamadia naopak pohladí. Medovej hlas z Philly dělá rap příjemnějším už dvaadvacet let a nevypadá to, že hodlá přestat. Když se narodíte v Comptonu, zdá se, že začátek rapové kariéry se nabízí sám. Jako by stačilo vzít kšiltovku s nápisem ve švabachu a bylo. Už jednou jste se těšili na partu Ratking, těšíte se i podruhé, kdy se chystá jejich lídr s hokejovým úsměvem Wiki. S potenciálem, zajímavým projevem, smlouvou u XL Recordings, zkušeností s pražským publikem, kde předskočil Rejjie Snowovi, by mohl být jedním z těch nenápadných jmen, co překvapí. Příjemně.

Pokud máte rádi trochu tajemna, pravděpodobně vás zaujme projekt The Black Opera. Jistoty? Nejsou. Teda jedna jo: jsou dva. Kdo, co, odkud nebo kam už tak jistý není. Týpci jedou v anonymitě a nejen, že mají masky, ty masky si na každou skladbu na koncertě mění… Bu bu bu. Co když jste holka? A nechcete jít cestou nejmenšího odporu přes “ženské zbraně”? Ill Camille to zkouší jen přes muziku a dokazuje, že i tak to jde. Další kousek ve “světovém okénku” tak trochu kombinuje světoběžnictví s dotykem duše. Noah Slee – pochází z Nového Zélandu, bydlí v Berlíně. Producent, multiinstrumentalista a zpěvák, jehož hlas se dotkne vaší duše. Zdrtí vás jak haka all blacks, pohladí jak sametové rty.

Pokud je underground rap vaším denním chlebem, těžko vás mohlo minout jméno M-Dot z Bostonu. Týpek z party EMS to hrotí od roku 2003, loni se jeho deska egO anD The eneMy stala nejprodávanějším artiklem UGHH.com – bubny alá Hi-Tek, Marley Marl, Large Professor, Buckwild, Khrysis neuškodí. K tomu má skladbu na soundtracku k jednomu z nejpopulárnějších TV seriálů na NBC, které hltá současná Amerika – The Blacklist. To asi nebude náhoda, co? Eric Biddines z Floridy zas dělá muziku příjemnou jak název jeho labelu – planetcoffeebean. Představte si čistý hip hop s tóny funku a R&B, plná, zemitá chuť a jiskrné aroma Dungeon Family. Když multi kulti – co třeba tohle? Rapper, co je doma v Kanadě, v žilách mu koluje čilská krev. Jako dítě s rodiči procestoval a žil v sedmadvaceti zemích, k tomu šest let na palubě lodi… Jo, Def3 toho viděl opravdu dost, aby měl inspiraci na tři životy. Žádný div, že se vedle rapu realizuje i v EDM jako vizuální umělec, nebo hoblujíc ulici na skejtu.

Info

Hip Hop Kemp
23.-25. 8. 2018 12:00
Festivalpark, Hradec Králové
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Deziluze i za záchranu březnického pivovaru

redakce 02.06.2020

Koncepčně festival navazuje na předchozí ročníky zejména podporou začínajících umělců. Neméně důležitým aspektem je i záchrana pivovaru v Březnici.

Audio Zoo oznamuje na konec června rooftop festival

redakce 01.06.2020

Pořadatelé slibují zatím tajného zahraničního headlinera a kapacitu 300 až 500 návštěvníků dle aktuálních podmínek za dodržení hygienických pravidel.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.