Zprávy / Festivalové

Hip Hop Kemp rozšiřuje program o devět jmen

Hip Hop Kemp rozšiřuje program o devět jmen

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.04.2018

Hip Hop Kemp je jako každý rok na konci letních prázdnin, tudíž na kompletně zveřejněný line up, abychom věděli na koho se těšit, si ještě chvíli počkáte. Vždycky je to pecka, letos tomu nebude jinak, kemp rozšiřuje line up o dalších devět jmen, můžete se těšit na fresh jména, ale taky na poctivou klasiku.

Young M.A je přísnější než penalta v nastavení. Grillz jako by prokusovala tepny na počkání. Kérky divoký, rapy tvrdý jak ulice Brooklynu, views mocný. OOOUUU! Alfasamice. Jestli vás Young M.A nakopne, Bahamadia naopak pohladí. Medovej hlas z Philly dělá rap příjemnějším už dvaadvacet let a nevypadá to, že hodlá přestat. Když se narodíte v Comptonu, zdá se, že začátek rapové kariéry se nabízí sám. Jako by stačilo vzít kšiltovku s nápisem ve švabachu a bylo. Už jednou jste se těšili na partu Ratking, těšíte se i podruhé, kdy se chystá jejich lídr s hokejovým úsměvem Wiki. S potenciálem, zajímavým projevem, smlouvou u XL Recordings, zkušeností s pražským publikem, kde předskočil Rejjie Snowovi, by mohl být jedním z těch nenápadných jmen, co překvapí. Příjemně.

Pokud máte rádi trochu tajemna, pravděpodobně vás zaujme projekt The Black Opera. Jistoty? Nejsou. Teda jedna jo: jsou dva. Kdo, co, odkud nebo kam už tak jistý není. Týpci jedou v anonymitě a nejen, že mají masky, ty masky si na každou skladbu na koncertě mění… Bu bu bu. Co když jste holka? A nechcete jít cestou nejmenšího odporu přes “ženské zbraně”? Ill Camille to zkouší jen přes muziku a dokazuje, že i tak to jde. Další kousek ve “světovém okénku” tak trochu kombinuje světoběžnictví s dotykem duše. Noah Slee – pochází z Nového Zélandu, bydlí v Berlíně. Producent, multiinstrumentalista a zpěvák, jehož hlas se dotkne vaší duše. Zdrtí vás jak haka all blacks, pohladí jak sametové rty.

Pokud je underground rap vaším denním chlebem, těžko vás mohlo minout jméno M-Dot z Bostonu. Týpek z party EMS to hrotí od roku 2003, loni se jeho deska egO anD The eneMy stala nejprodávanějším artiklem UGHH.com – bubny alá Hi-Tek, Marley Marl, Large Professor, Buckwild, Khrysis neuškodí. K tomu má skladbu na soundtracku k jednomu z nejpopulárnějších TV seriálů na NBC, které hltá současná Amerika – The Blacklist. To asi nebude náhoda, co? Eric Biddines z Floridy zas dělá muziku příjemnou jak název jeho labelu – planetcoffeebean. Představte si čistý hip hop s tóny funku a R&B, plná, zemitá chuť a jiskrné aroma Dungeon Family. Když multi kulti – co třeba tohle? Rapper, co je doma v Kanadě, v žilách mu koluje čilská krev. Jako dítě s rodiči procestoval a žil v sedmadvaceti zemích, k tomu šest let na palubě lodi… Jo, Def3 toho viděl opravdu dost, aby měl inspiraci na tři životy. Žádný div, že se vedle rapu realizuje i v EDM jako vizuální umělec, nebo hoblujíc ulici na skejtu.

Info

Hip Hop Kemp
23.-25. 8. 2018 12:00
Festivalpark, Hradec Králové
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.