Zprávy / Festivalové

Hip Hop Kemp se pyšní už pěti zámořskými jmény

Hip Hop Kemp se pyšní už pěti zámořskými jmény

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.02.2018

Hudba se vyvíjí, stejně jako tento festival. Není tak důležitý na čem se dělá - sampleru, klávesách nebo mobilu. Formát, na čem vychází - kazeta, vinyl, epmétroska. Z čeho jí posloucháte - beden audiofila, připomínajících šnek netopýřího ucha, káza v káře nebo ajfounu. Kdyby to lidi, co stáli u zrodu, dělali “jak se to má správně dělat”, nikdy by nehejbali deskama na gramcích a neškrábali je tupejma jehlama. Nikdy by nesamplovali. Nikdy by nekombinovali věci, co k sobě nejdou a nesmí jít… Děláním věcí “špatně” a “jinak” to přece celý vzniklo, ne? Boom bap nebo trap, horror core nebo conscious, hlavní, jestli z toho pořád máte husí kůži, ne? A dokud jo, je to asi správně.

Pokud jde o drill music, na vrcholu potravinového řetězce sedí jen jeden pán. Alfa samec. Sosa. Jestli vás něco na světě neskutečně sere, Chief Keef může za to, že si přes pět let můžete notovat “I Don’t Like”. Jestli vám jde více o vibe, než obsah, může vám bejt sedmnáct a pod nohama hořet parket v klubu, můžete bejt z jeho rodného Chicaga jak Common a posílat props za to, že jste dotáhli něco, co tu nebylo, syrový jak z lednice maso, lejno bez příkras a cukrkandlu. Jiným můžete tím samým lézt na nervy, ale těžko někoho necháte v klidu. Ve dvaadvaceti za sebou jeden falešný odchod na odpočinek, ale přitom fresh jak nikdy.

Evidence projel za poslední dobu horskou dráhu pocitů. Z vrcholu, kde EV chová v náručí svého prvorozeného syna až na dno zdrcujícíh zpráv o rakovině prsu manželky. Když tohle přetavíte v album Weather Or Not, těžko může být horší, než vaše nejlepší. Druhým je Illa J. Být mladší brácha slavnýho bráchy je dar i prokletí. Když si ten váš říkal J.Dilla a vy se věnujete stejný profesi, máte (pochopitelně) podobný jméno a ještě vypadáte jako byste mu z oka vypadli, utečte pak z tohohle stínu. Nebojujte s chlapem v zrcadle. Boj s duchy a tričkama, co nejednomu změnili život, trval tři alba, ale zdá se, že je vyhráno. Nová deska Home je cestou do duše jednoho chlápka z Detroitu, který chce být už jen sám sebou.

Info

Hip Hop Kemp
23.-25. 8. 2018 12:00
Festivalpark, Hradec Králové
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.

Pořadatelé JazzFestBrno chystají první jazzový showcase festival u nás

redakce 15.05.2020

Central European Jazz Showcase je novinkou v aktivitách pořadatelů jednoho z největších středoevropských jazzových festivalů.

Festival Pop Messe se uskuteční až v roce 2021

redakce 14.05.2020

Město letos využije uvolněnou polovinu dosud nevyplacené dotace na další pomoc v řešení dopadů pandemie COVID-19 na oblast kultury.