Zprávy / Festivalové

Hip Hop Kemp se pyšní už pěti zámořskými jmény

Hip Hop Kemp se pyšní už pěti zámořskými jmény

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.02.2018

Hudba se vyvíjí, stejně jako tento festival. Není tak důležitý na čem se dělá - sampleru, klávesách nebo mobilu. Formát, na čem vychází - kazeta, vinyl, epmétroska. Z čeho jí posloucháte - beden audiofila, připomínajících šnek netopýřího ucha, káza v káře nebo ajfounu. Kdyby to lidi, co stáli u zrodu, dělali “jak se to má správně dělat”, nikdy by nehejbali deskama na gramcích a neškrábali je tupejma jehlama. Nikdy by nesamplovali. Nikdy by nekombinovali věci, co k sobě nejdou a nesmí jít… Děláním věcí “špatně” a “jinak” to přece celý vzniklo, ne? Boom bap nebo trap, horror core nebo conscious, hlavní, jestli z toho pořád máte husí kůži, ne? A dokud jo, je to asi správně.

Pokud jde o drill music, na vrcholu potravinového řetězce sedí jen jeden pán. Alfa samec. Sosa. Jestli vás něco na světě neskutečně sere, Chief Keef může za to, že si přes pět let můžete notovat “I Don’t Like”. Jestli vám jde více o vibe, než obsah, může vám bejt sedmnáct a pod nohama hořet parket v klubu, můžete bejt z jeho rodného Chicaga jak Common a posílat props za to, že jste dotáhli něco, co tu nebylo, syrový jak z lednice maso, lejno bez příkras a cukrkandlu. Jiným můžete tím samým lézt na nervy, ale těžko někoho necháte v klidu. Ve dvaadvaceti za sebou jeden falešný odchod na odpočinek, ale přitom fresh jak nikdy.

Evidence projel za poslední dobu horskou dráhu pocitů. Z vrcholu, kde EV chová v náručí svého prvorozeného syna až na dno zdrcujícíh zpráv o rakovině prsu manželky. Když tohle přetavíte v album Weather Or Not, těžko může být horší, než vaše nejlepší. Druhým je Illa J. Být mladší brácha slavnýho bráchy je dar i prokletí. Když si ten váš říkal J.Dilla a vy se věnujete stejný profesi, máte (pochopitelně) podobný jméno a ještě vypadáte jako byste mu z oka vypadli, utečte pak z tohohle stínu. Nebojujte s chlapem v zrcadle. Boj s duchy a tričkama, co nejednomu změnili život, trval tři alba, ale zdá se, že je vyhráno. Nová deska Home je cestou do duše jednoho chlápka z Detroitu, který chce být už jen sám sebou.

Info

Hip Hop Kemp
23.-25. 8. 2018 12:00
Festivalpark, Hradec Králové
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.