Zprávy

Historií Swans v novém dokumentu

Historií Swans v novém dokumentu

redakce | Zprávy | 25.01.2017

Ve zbrusu novém dokumentu Where Does a Body End?, který komplexně shrnuje historii poslední inkarnace amerických Swans, se Michael Gira ohlíží na celých těch uplynulých 35 let. Filmař Marco Porsia započal práce na projektu již v roce 2010 a za tu dobu stihl natočit více než 40 živých vystoupení této formace. Vyjma živých záznamů se můžete těšit také na pohled do zákulisí nahrávání desky The Glowing Man i na četné rozhovory s umělci jako Lee Ranaldo, Thurston Moore, Jehnny Beth nebo Amanda Palmer. Ve filmu se zároveň objeví archivní záběry z let 1984 - 1997 zaznamenané během živých vystoupení a v rámci jednotlivých turné.


Jak uvádí tisková zpráva: "Cílem dokumentu není být jenom další tuctovou faktografií o legendární kapele, ale nabídnout jakýsi umělečtější a ucelenější pohled na její tvorbu, která jí zajistila právoplatné a nezpochybnitelné místo v análech kulturní historie." K natočení filmu dopomohla i kampaň na Kickstarteru, kde mezi ty nejbláznivější odměny patřila i trička s nápisy Public Castration is a Good Idea a Children of God, která nosila Jarboe.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Sisa Fehér vydáva album KHI

redakce 27.09.2021

Album pojednáva o vyrovnávaní sa s tlakom vonkajšieho okolia.

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Martin M. Šimečka a Modré hory bežia rap na dlhé trate

redakce 26.09.2021

Vznikla skladba o koncertovaní a behaní, zmiešaná s filozofickými úvahami o mysli, pohybe či existenciálnej clivote.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace