Zprávy

HLASkontraBAS na HitHitu.Podpořte jejich první desku.

HLASkontraBAS na HitHitu.Podpořte jejich první desku.

Barka Fabiánová | Zprávy | 21.03.2016

Jak už název projektu HLASkontraBAS napovídá, spojuje v sobě ženský hlas a zvuk akustického kontrabasu. Výsledkem tohoto spojení je obnažená, minimalistická hudba až na dřeň. Ridina Ahmedová má jeden z nejkrásnějších hlasů a schopnost vymýšlet úžasné melodie. Petr Tichý zase patří k těm muzikantům, kteří perfektně zvládají nejen techniku hraní, ale navíc do své hudby vkládají mimořádnou citlivost a empatii. Proto se zrodil projekt HLASkontraBAS a po několika letech společného hraní přišel čas natočit desku. Ta bude nahrána v brněnském Sono Studiu v Nouzově u Kladna. Na vydání alba můžou fanoušci přispět prostřednictvím crowdfoundingového portálu Hithit.


Odměny, které se přispěvatelům nabízí, jsou velmi zajímavé, zahrnují kromě alba v elektronické i fyzické podobě, účast na koncertě pouze pro přispěvatele (který se odehraje na terase domu na Hradčanech), soukromou lekci práce se smyčkami, pozvánku na snídani s oběma aktéry, skladbu napsanou na přání i možnost stát se kmotrem/kmotřenkou.

U sbírky na HitHitu se píše: "Společné hraní ve dvou je intenzivní zkušenost. Přináší nám pevné mantinely dané prostým instrumentálním obsazením, ale současně i velikou svobodu. Je v tom křehkost i pevnost, protože když jsou jen dva nástroje, můžou se propojit hodně nablízko. Je to pro nás a snad i pro posluchače intenzivní cesta do čiré radosti ze zvuku."

Projekt HLASkontraBAS rozhodně patří k tomu nejzajímavějšímu, nejniternějšímu a nejkrásnějšímu, co lze na české alternativní scéně slyšet. Proto, pokud se vám jejich hudba líbí, přispějte.

Info

HLASKontraBAS
HitHit
HlasKontraBas na FB

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Timea vydává nový singl

redakce 13.01.2022

“Skladba Patience vznikla v momentě, kdy jsem měla pocit, že nemám co napsat, nebo říct..."

Lambda míří na Eurosonic Noordeslag a vydává singl

redakce 13.01.2022

Od svého vzniku odehrála kapela zhruba sto dvacet koncertů ve čtrnácti zemích Evropy spolu se zahraničními žánrovými kolegy.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace