Zprávy / Festivalové

Holandský Rewire rozšiřuje program

Holandský Rewire rozšiřuje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.01.2022

Festival Rewire do svého line-upu přidává dvaadvacet dalších jmen. Jako by toho nebylo málo! Soupiska již dříve oznámila řadu elitních alternativních umělců, jmenujme choreografku a skladatelku Meredith Monk, japonského vynálezce, vystupujícího pod jménem FUJI|||||||||||TA, americkou hudebnici Grouper, norskou umělkyni Jenny Hval, producentku aya, skladatelku Circuit de Yeux, premiéru spolupráce keňského producenta Slikbacka s audiovizuálním umělcem Weirdcorem, multiinstrumentalistu JJJJJeromeho Ellise nebo rappera Blackhainea. Nyní k nim přihazuje ještě řadu premiér – nizozemských, evropských i světových, které doplňují pestrou paletu umělců, žánrů i oborů.

Festivalové dramaturgii dominují umělci nabourávající hudební tradice a objevující nové zvukové světy. Na festivale vystoupí indonéský skladatel Dewa Alit a jeho soubor Gamelan Salukat. Songwriterka Stine Janvin a choreografka Ula Sickle společně zahrají nové dílo Echoic Choir, odkazující na rave kulturu. V živé premiéře se také představí experimentátorka Caterina Barbieri, anglický producent Evian Christ, oceňovaná hudebnice Claire Rousay se sborem, skladatel Gagi Petrovic, hudebnice Marina Herlop a řada dalších. Svá poslední alba pak přehraje skladatelka Anna von Hausswolff, anglická songwriterka Tirzah anebo katalánská dvojice Tarta Relena. Festival slibuje ještě další vlnu oznámení. Nejlevnější vstupenky jsou k mání do konce ledna.

Info

Rewire
7.-10. 4. 2022
Haag, Nizozemí
web festivalu

foto © Alexandra Waespi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Marienbad Film Festival představuje program

redakce 20.06.2022

Marienbad Film Festival představí formou masterclass projekty umělce a kameramana Michala Blechy a přiblíží umělecký přístup a specifika kameramanství v kontextu výtvarného umění.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace