Zprávy

Hollar hejbá holotou

Hollar hejbá holotou

redakce | Zprávy | 10.10.2013

Před čtrnácti dny se Hollar lidem otevřel, když se díky Auto*matu zavřelo Smetanovo nábřeží pro auta. Teď nabídne důvod, proč se znovu jít podívat dovnitř. V sobotu 12. října tam bude mít výstavu koncertních plakátů Štěpán Adámek, budeme se bavit o vizuální kultuře a taky o tom, jak nezávisle vydávat časáky. Sdělení je jednoduché – choďte na koncerty a přijďte na Hollar. Tiskněte, vydávejte. Hlavně něco dělejte!

Pavlač, dvorek i garáže Hollaru se znovu promění na celodenní oddechový prostor, který nabídne něco k jídlu, ke čtení, poslechu i k pití. Když jsme dělali Ozvučme Hollar, bavili jsme se s českými hudebními publicisty o tom, jak si brát hudbu do huby. Tentokrát se zaměříme na vydávání knížek, zinů a časopisů.

Diskutovat přijdou Josef Jindrák (Polí5), Martin Hůla (Carton Clan), Jan Kloss (Pedal Projects/OKOLO) a Richard Bakeš (Rajón). Moderovat bude Michal Nanoru.

Z garáží nechceme mít jenom prostor pro setkávání lidí ze školy po přednáškách. Chceme, aby v nich žila i nezávislá kultura. Spadá pod ni i vystavování a jako první na řadě je výtvarník Štěpán Adámek. Choďte na koncerty je soubor devíti prací, který dokazuje, že plakát na koncert je samostatný žánr. Slavnostně si na to připijeme kolem půl osmé.

A večer bude hudba. Krotit beaty budou Temný síly aka Martin Tvrdý a Hortenzie Vzteklá aka Mary C z Radia Wave. Hollar žije!

Program:
11:00 – čítárna&listárna českých vizuálních magazínů / oživená kavárna / interaktvní experimenty s fotografií
17:00 – diskuze na téma Jak vydávat?
18:30 – vernisáž výstavy Choďte na koncerty
20:00 – projekce 1. českých dokumentárních filmů od NFA&Doc Alliace s hudebním doprovodem
20:40 – Tvrdý & Vzteklá až dokud nás nevyhodí

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Chris Dave na Strunách podzimu

redakce 23.09.2019

Na festival Struny podzimu se po sedmi letech od jeho objevu pro pražské publikum vrátí fenomenální bubeník Chris Dave.

Green Day dorazí na Rock for People

redakce 23.09.2019

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu, kterou bude punk rocková legenda Green Day.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Zvíře jménem Podzim má Psí sny

redakce 22.09.2019

Vydáním singlu Psí sny a křtem ohněm mnohohlavý orchestr Zvíře jménem Podzim zahajuje poslední rok svého života.

Trystero hledá pomoc pro Sabrinu

redakce 22.09.2019

Sabrina se nevrátila z práce domů. Kam se poděla? Pomozte nakladatelství Trystero vydat nejlepší komiksový román roku 2018.

Nové album -123min. je příběhem přátelství

redakce 22.09.2019

První nahrávka po deseti letech je příběhem přátelství, které mezi sebou trio hudebníků má. Deska Les je celá v češtině.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.