Zprávy / Nové desky

Holy Fanda & the Reverends na konci cesty

Holy Fanda & the Reverends na konci cesty

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.02.2016

Dvoučlenná kapela sídlící v Praze vydala na konci roku 2015 debutové album nazvané Konec cesty, které sama charakterizuje stylem urban-hillbilly a hardcore-americana. Na nahrávce se výrazně podíleli výjimeční hosté jako Jarda Svoboda z kapely Traband či chicagský trumpetista Tommy Levecchia. Vydání následoval křest desky, 25. 2. v Café V lese, a čeká vás i řada koncertů, kde budete mít možnost slyšet kapelu v plné sestavě se všemi muzikanty z nahrávky.

"Na půli cesty mezi Prahou a Amerikou, Letnou a Žižkovem. Klopotavý bendžo dávno zapomenutých časů i taneční beaty s dusáním starýho kufru. Kvílející elektrika i dada trumpetový plochy. Mocný zvuk harmonia, kterej obrací tvý oči k nebi, a temný bručivý hloubky, který tě strhnou dolů do hlubin. Příběhy ztracence, výpověď zoufalýho vyděděnce a jemnej dotyk tý nejposlednější naděje k tomu." Rodák ze San Franciska bubeník Nick Jennings a pražský kytarista Fanda Holý, kteří tvoří jádro uskupení, se poprvé setkali v řadách cow-punkových The Tower of Dudes. Jejich spolupráci pak završilo měsíční turné po západě Spojených států. Po návratu do ČR začali formovat úspornou kapelu mísící prvky old-time hudby Apalačských hor, rokenrolu, temných alt-countryových ploch, ale i punku a taneční hudby.


Debut Konec cesty vznikal v průběhu let 2014 a 2015 a obsahuje 7 písní, jejichž autorem je Fanda Holý. Zvuk alba určuje řada nástrojů, jež se střídají v rukou obou multiinstrumentalistů (minimalistická bicí souprava z futrálu od kytary a tamburíny, kterou Nick Jennigs často obsluhuje zároveň s bendžem nebo basou a další strunné nástroje či foukací harmoniky Fandy Holého), a pak instrumenty hostů, kteří byli přizváni k nahrávání: Jarda Svoboda, jenž na desku nahrál harmonium, a trumpetisté Tommy Levecchia a Jakub Schmid.

Nahrávalo se v domácích podmínkách zúčastněných muzikantů a ve studiu Vojty Nohy. Důležitým krokem bylo svěření mixu Ondřeji Ježkovi (Jámor studio), který odvedl skvělou práci, jejímž logickým vyústěním byl master v produkci dublinského studia Gargle & Expel. Album na CD vydal label Polí5, v plné kvalitě je ke stažení na bandcampu. Cover vytvořil Martin Hůla z Carton Clan.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.