Zprávy / Nové desky

Holy Fanda & the Reverends na konci cesty

Holy Fanda & the Reverends na konci cesty

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.02.2016

Dvoučlenná kapela sídlící v Praze vydala na konci roku 2015 debutové album nazvané Konec cesty, které sama charakterizuje stylem urban-hillbilly a hardcore-americana. Na nahrávce se výrazně podíleli výjimeční hosté jako Jarda Svoboda z kapely Traband či chicagský trumpetista Tommy Levecchia. Vydání následoval křest desky, 25. 2. v Café V lese, a čeká vás i řada koncertů, kde budete mít možnost slyšet kapelu v plné sestavě se všemi muzikanty z nahrávky.

"Na půli cesty mezi Prahou a Amerikou, Letnou a Žižkovem. Klopotavý bendžo dávno zapomenutých časů i taneční beaty s dusáním starýho kufru. Kvílející elektrika i dada trumpetový plochy. Mocný zvuk harmonia, kterej obrací tvý oči k nebi, a temný bručivý hloubky, který tě strhnou dolů do hlubin. Příběhy ztracence, výpověď zoufalýho vyděděnce a jemnej dotyk tý nejposlednější naděje k tomu." Rodák ze San Franciska bubeník Nick Jennings a pražský kytarista Fanda Holý, kteří tvoří jádro uskupení, se poprvé setkali v řadách cow-punkových The Tower of Dudes. Jejich spolupráci pak završilo měsíční turné po západě Spojených států. Po návratu do ČR začali formovat úspornou kapelu mísící prvky old-time hudby Apalačských hor, rokenrolu, temných alt-countryových ploch, ale i punku a taneční hudby.


Debut Konec cesty vznikal v průběhu let 2014 a 2015 a obsahuje 7 písní, jejichž autorem je Fanda Holý. Zvuk alba určuje řada nástrojů, jež se střídají v rukou obou multiinstrumentalistů (minimalistická bicí souprava z futrálu od kytary a tamburíny, kterou Nick Jennigs často obsluhuje zároveň s bendžem nebo basou a další strunné nástroje či foukací harmoniky Fandy Holého), a pak instrumenty hostů, kteří byli přizváni k nahrávání: Jarda Svoboda, jenž na desku nahrál harmonium, a trumpetisté Tommy Levecchia a Jakub Schmid.

Nahrávalo se v domácích podmínkách zúčastněných muzikantů a ve studiu Vojty Nohy. Důležitým krokem bylo svěření mixu Ondřeji Ježkovi (Jámor studio), který odvedl skvělou práci, jejímž logickým vyústěním byl master v produkci dublinského studia Gargle & Expel. Album na CD vydal label Polí5, v plné kvalitě je ke stažení na bandcampu. Cover vytvořil Martin Hůla z Carton Clan.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.

dokruhu: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.

redakce 16.10.2019

Dokruhu učarovalo temné hlasité country ze Skalistých hor, přidali k němu zkušenosti nabyté v lokální diy scéně a spoustu vášně a energie. Debut vydává Full Moon Forum.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.

Třetí deska noise-popařů The Sweet Release of Death je na světě

redakce 10.10.2019

Jako strom o třech větvích, každá tvrdohlavě se plazící za jinými impulzy, ale ukotvená stejným kmenem i kořenem. The Sweet Release Of Death poílají do světa třetí LP.

Echoofmyvoice uvádí debutový singl

redakce 10.10.2019

Bohuš Michalko, zpěvák inde rockových Teskohippies, představil debutový singl Light Years Away nového projektu Echoofmyvoice.

Fausto Mercier vydává u Genot Centre

redakce 07.10.2019

Fullscreen od Fausto Mercier je hluboce pohlcující celiství zážitek. Neustávající nálet řezavých beatů u Genot Centre.

Živé Kvety vydávají jedenácté album

redakce 06.10.2019

Bratislavská kapela Živé Kvety dokončila v pořadí jedenáctou studiovou desku Salto na rozlúčku. Uvádí ji novým klipem.

Please the Trees mají nový singl

redakce 02.10.2019

Jako bonus track se záznamem koncertu Toyen najdete cover verzi skladby Lucky Tearss v podání Please the Trees.