Zprávy / Nové desky

Holy Fanda & the Reverends na konci cesty

Holy Fanda & the Reverends na konci cesty

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.02.2016

Dvoučlenná kapela sídlící v Praze vydala na konci roku 2015 debutové album nazvané Konec cesty, které sama charakterizuje stylem urban-hillbilly a hardcore-americana. Na nahrávce se výrazně podíleli výjimeční hosté jako Jarda Svoboda z kapely Traband či chicagský trumpetista Tommy Levecchia. Vydání následoval křest desky, 25. 2. v Café V lese, a čeká vás i řada koncertů, kde budete mít možnost slyšet kapelu v plné sestavě se všemi muzikanty z nahrávky.

"Na půli cesty mezi Prahou a Amerikou, Letnou a Žižkovem. Klopotavý bendžo dávno zapomenutých časů i taneční beaty s dusáním starýho kufru. Kvílející elektrika i dada trumpetový plochy. Mocný zvuk harmonia, kterej obrací tvý oči k nebi, a temný bručivý hloubky, který tě strhnou dolů do hlubin. Příběhy ztracence, výpověď zoufalýho vyděděnce a jemnej dotyk tý nejposlednější naděje k tomu." Rodák ze San Franciska bubeník Nick Jennings a pražský kytarista Fanda Holý, kteří tvoří jádro uskupení, se poprvé setkali v řadách cow-punkových The Tower of Dudes. Jejich spolupráci pak završilo měsíční turné po západě Spojených států. Po návratu do ČR začali formovat úspornou kapelu mísící prvky old-time hudby Apalačských hor, rokenrolu, temných alt-countryových ploch, ale i punku a taneční hudby.


Debut Konec cesty vznikal v průběhu let 2014 a 2015 a obsahuje 7 písní, jejichž autorem je Fanda Holý. Zvuk alba určuje řada nástrojů, jež se střídají v rukou obou multiinstrumentalistů (minimalistická bicí souprava z futrálu od kytary a tamburíny, kterou Nick Jennigs často obsluhuje zároveň s bendžem nebo basou a další strunné nástroje či foukací harmoniky Fandy Holého), a pak instrumenty hostů, kteří byli přizváni k nahrávání: Jarda Svoboda, jenž na desku nahrál harmonium, a trumpetisté Tommy Levecchia a Jakub Schmid.

Nahrávalo se v domácích podmínkách zúčastněných muzikantů a ve studiu Vojty Nohy. Důležitým krokem bylo svěření mixu Ondřeji Ježkovi (Jámor studio), který odvedl skvělou práci, jejímž logickým vyústěním byl master v produkci dublinského studia Gargle & Expel. Album na CD vydal label Polí5, v plné kvalitě je ke stažení na bandcampu. Cover vytvořil Martin Hůla z Carton Clan.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sisa Fehér vydáva album KHI

redakce 27.09.2021

Album pojednáva o vyrovnávaní sa s tlakom vonkajšieho okolia.

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace