Zprávy / Pozvánky

Horor Takové krásné šaty míří do kin

Horor Takové krásné šaty míří do kin

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.09.2019

Ve čtvrtek 12. září vstupuje do českých kin britský umělecký horor Takové krásné šaty, který byl už českým divákům úspěšně představen na festivalu v Karlových Varech a na Letní filmové škole. Na slavnostní premiéru o dva dny dříve dorazí do pražského Bia Oko režisér Peter Strickland.

Každý nový film režiséra Petera Stricklanda (Pestrobarvec petrklíčový) je s netrpělivostí očekáván nejen zástupci světových festivalů a kritiky, ale také stále se rozšiřující fanouškovskou základnou. Film Takové krásné šaty je precizní poctou několika žánrům natočenou s obsedantní péčí o detail. V centru děje stojí prokleté červené šaty, které se postupem času stanou hlavním hrdinou filmu. Okolo nich korzují další postavy, které se více či méně zmítají mezi dvěma slogany charakterizujícími děj filmu: „such a pretty dress“ a „dressed to die“.

Domácí kritiky hovoří o „dosud nejvtipnějším filmu Petera Stricklanda, který se ale nevzdává sociálního komentáře“, o „mnohovrstevnatém, smyslném filmu“ (Full Moon Zine). Podle Jaroslava Totuška z Lidových novin je „výsledná kombinace stejně zábavná, jako je ve výsledku děsivá“ a Jan Černý z časopisu Tvar označil Takové krásné šaty za „nejzábavnější z filmů, které jsem letos v Karlových Varech viděl“. Strickland osobně dorazí na slavnostní premiéru Takových krásných šatů, která proběhne v úterý 10. září ve 20:30 v pražském kině Bio Oko. Režisér v Oku uvede i svůj předchozí film Pestrobarvec petrklíčový, který je v programu od 18 hodin.

Info

Takové krásné šaty
web distributora

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.