Zprávy / Pozvánky

Horor Takové krásné šaty míří do kin

Horor Takové krásné šaty míří do kin

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.09.2019

Ve čtvrtek 12. září vstupuje do českých kin britský umělecký horor Takové krásné šaty, který byl už českým divákům úspěšně představen na festivalu v Karlových Varech a na Letní filmové škole. Na slavnostní premiéru o dva dny dříve dorazí do pražského Bia Oko režisér Peter Strickland.

Každý nový film režiséra Petera Stricklanda (Pestrobarvec petrklíčový) je s netrpělivostí očekáván nejen zástupci světových festivalů a kritiky, ale také stále se rozšiřující fanouškovskou základnou. Film Takové krásné šaty je precizní poctou několika žánrům natočenou s obsedantní péčí o detail. V centru děje stojí prokleté červené šaty, které se postupem času stanou hlavním hrdinou filmu. Okolo nich korzují další postavy, které se více či méně zmítají mezi dvěma slogany charakterizujícími děj filmu: „such a pretty dress“ a „dressed to die“.

Domácí kritiky hovoří o „dosud nejvtipnějším filmu Petera Stricklanda, který se ale nevzdává sociálního komentáře“, o „mnohovrstevnatém, smyslném filmu“ (Full Moon Zine). Podle Jaroslava Totuška z Lidových novin je „výsledná kombinace stejně zábavná, jako je ve výsledku děsivá“ a Jan Černý z časopisu Tvar označil Takové krásné šaty za „nejzábavnější z filmů, které jsem letos v Karlových Varech viděl“. Strickland osobně dorazí na slavnostní premiéru Takových krásných šatů, která proběhne v úterý 10. září ve 20:30 v pražském kině Bio Oko. Režisér v Oku uvede i svůj předchozí film Pestrobarvec petrklíčový, který je v programu od 18 hodin.

Info

Takové krásné šaty
web distributora

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.