Zprávy / Festivalové

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.06.2024

Hostem 58. ročníku MFF Karlovy Vary bude režisér a producent, držitel Oscara Steven Soderbergh. Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film. Festivalové publikum bude mít unikátní a prioritní možnost zhlédnout oba snímky s osobním uvedením tvůrce, který je znám tím, že pozvání na podobné akce přijímá velmi zřídka.

Herec a režisér Viggo Mortensen na slavnostním zahájení převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a uvede snímek Až na konec světa, který napsal a režíroval. Podobně jako v případě svého debutu j je i zde autorem scénáře, režisérem, producentem, hudebním skladatelem a vytváří jednu z hlavních rolí. „Máme radost, že letos můžeme českému publiku přinést opravdu jedinečný zážitek. 4. července uvedeme do všech českých kin zahajovací film MFF Karlovy Vary Až na konec světa, a to jen pár dní po zahájení festivalu, které tradičně přitahuje nebývalou pozornost médií. Věříme, že řada filmových nadšenců využije možnost zhlédnout tenhle skvělý a očekávaný snímek ve svých oblíbených kinech a zažijí tak to nejlepší z festivalu na vlastní kůži,“ říká ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.

Britský herec, držitel Zlatého globu, ceny BAFTA a nominace na Oscara Clive Owen na slavnostním zakončení pak převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Karlovarský festival uvede při této příležitosti oceňovaný snímek Na dotek, od jehož vzniku uběhlo právě 20 let.

Na koncertě v rámci slavnostního zahájení před hotelem Thermal britská skupina Kosheen. Kapela Kosheen se zpěvačkou Sian Evansovou oslavuje čtvrtstoletí působení na hudební scéně. Festivalovému publiku se představí s největšími hity ze svého repertoáru ve speciální show. V České republice má kapela Kosheen i díky předchozímu koncertování silnou fanouškovskou základnu. Vystoupí také zpěvačka Aiko, letošní účastnice Eurovision Song Contest.


Info

MFF Karlovy Vary
28. 6. — 6. 7. 2024
Karlovy Vary
web

foto © Film Servis Festival Karlovy Vary

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace