Zprávy / Pozvánky

House of Queens by Hellwana

House of Queens by Hellwana

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.03.2022

Projekt House of Queens měla Hellwana v hlavě již před několika lety. Tehdy to byl pouze nápad, myšlenka, postoj, který neměl žádné jméno.

Už tehdy věděla, že by něco podobného chtěla zrealizovat. Líbilo se jí, že by zde mohla vzniknout platforma, která podporuje především ženy v oblasti umění a sportu. Platforma, která bude nabízet místo k prezentaci talentovaných, ambiciózních žen, které určitě stojí za to, aby si jich lidé a média všímali. Stejně jako v 90. letech, i tento house funguje na principu soudržnosti, spolupráce a na možnosti setkávání. Ano, je zaměřen hlavně na ženy, to ale neznamená, že hodlají odsunout muže na vedlejší kolej. Nejde o to stavět další cihly na zeď, která rozděluje, ale o spojení dvou světů. Bohužel, ženy jsou stále v nevýhodě, a i když se situace pomalu zlepšuje, tak se na ně pořád často zapomíná.

V rámci projektu vznikne fotoeditorial se zajímavými osobnostmi, který doprovází krátký dokument. Následuje event pro veřejnost. Za supportem celé akce stojí Queens, Chapeau Rouge a jejich residenční DJs, kteří si říkají Trash Gang. Chapeau je místo, kde začínal Hellwany rap a byl jimi podporovaný. Trash Gang crew a především jejich člen Ian C. jí pomáhají s akcí, aby proběhlo vše hladce. Jejich členka Kateřina Vlachová alias Ravn připravuje VFX graphics, která se bude promítat za zády umělců. Za grafikou a vizuální identitou stojí Tobias Groh. Za promo videem stojí Filip Zagata. Pro tento večer si Hellwana pozvala Fejbs, Donnie, Sawsane, OGMiaG a zmiňovanou DJku Ravn.

Info

House of Queens
5. 3. 2022 19:00
Chapeau Rouge, Praha
Fb událost

foto © Katarina Bell

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace