Zprávy / Pozvánky

Hradby samoty se letos přesouvají zpátky do Rosic u Brna

Hradby samoty se letos přesouvají zpátky do Rosic u Brna

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.05.2014

Přibližně 20 km západním směrem od Brna najdete malé, malebné a ospalé městečko Rosice. I přes to, že se bude jednat o první červencový víkend a počasí bude mít spíše slunečný charakter, dostanou Rosice na dva dny zvláštní a temný surreální ráz. Ulice zaplní černé postavy a měsíc nad zámkem po dvě noci nezapadne. Hradby samoty promluví skrze věci, které ani dávná historie rosického hradu nepřesahuje.

Pátý ročník festivalu, na kterém se potkává to nejlepší z domácí i zahraniční industriální, temné ambientní, noise & experimentální scény, se vrací na svoje staré místo, do rosického zámku a přilehlých prostor atomového krytu. Střelný prach je připravený, stačí jen škrtnout zápalkou... Staré divadlo a zapadnutá podzemní společenská místnost se přemění na dvě podia se starostlivě poskládaným line-upem. Těšme se na svátek hudby a hedonismu.


V krásných renesančních prostorech budete mít možnost vidět koncerty legend jakými jsou italští dark ambient Bad Sector, švédský martial industrial In Slaughter Natives, čeští klasici Paprsky inženýra Garina a v rámci svého reunionu poctí tuto událost svým speciálním koncertem po deseti letech polský dark ritual ambient Sui Generis Umbra. Pomalé vody budou zamrzat při vystoupení norského projektu Svartsinn, aby byly následně spálené lávovým deštěm bubnujícím rytmus do kosmu – The Devil & The Universe z Rakouska. Přijede i ruská divoženka Lumia Vox a volně plynulé zvukové vlny budou čarovat Abandoned Asylum z Polska a slovenské projekty Phragments a Brada. Energické spojení dark ambientu s black metalem bude páchat 777 Babalon. To už se však pomalu přesouváme k podzemním chodbám do prostoru určeného k přežití lidstva v případě atomového kataklyzma, kde se na druhé stage představí české a slovenské experimentální projekty s divokostí v srdci – free jazzový teror saxofonové duo My Live Evil s krásnou tanečnicí u tyče, jazzově elektronické běsnění Shibuya Motors, zaskřípat si přijdou Ružoví kavboji a menší podzemní erupce pod Rosicemi budou se svým rytmickým setem způsobovat Didaktik Em. V kolaboračních setech se představí česko-slovenský brutisticko-futuristický kolektiv Hluková sekce a bratislavská Noize Konspiracy pod názvem Terrifying Visions of Hell. Radost a štěstí přinese Karl Krautner ft Nina. Kdo má rád ticho, může si to užít v lese, protože od večera do rána a od rána do večera bude vyhrávat Lazy Bastard Sound System.

V zámecké kuchyni se bude vařit vynikající veganský guláš a všelijaké jiné dobroty i pro všežravce. Čepovat se bude pivo z lokálního pivovaru. Stanovat se bude v prostorech u zámku a určité procento z prodeje každé z 222 vstupenek bude použito na opravy a rekonstrukce objektu. Předprodej vstupenek je spuštěný od 1. března a bude probíhat do 22. června 2014.

Info

Hradby samoty V.
4.–5. července 2014
zámek Rosice, Rosice u Brna

vstupné: 800/ 1100 Kč

hradbysamoty.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.

Katarína Máliková po troch rokoch vydáva nový album

redakce 15.11.2019

Autorka prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.

Promoe s novou deskou ve Futuru

redakce 15.11.2019

Rekordman v počtu koncertů v Čechách z řad zahraničních rapperů? Promoe přijíždí do pražského Futurum Music Baru.