Zprávy / Festivalové

Hradecký slunovrat ohlásil novinky

Hradecký slunovrat ohlásil novinky

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.12.2015

Městečko Hradec nad Moravicí má překrásný zámecký areál, kde najdeme v rozsáhlém parku bílý i červený zámek. A právě v tomto magickém prostředí se koná 24. - 25. 6. 2015 další ročník festivalu Hradecký slunovrat. Diváci se opět mohou těšit na tři hudební scény, gastrostage Krmelec pod taktovkou Romana Kopřivy, dětskou Montessori scénu, mnoho diskuzí, workshopy atd. Pořadatelé také ohlásili první z několika desítek vystupujících, jsou jimi trio Ivana Hlase, Květy, písničkář Kittchen a kapela Yellow Sisters. "Znovu se zaměřujeme na velmi aktuální hudbu, na interprety, kteří vydali nová kvalitní alba, ostatně Kittchen a Květy se objevují na předních místech prestižních výročních anket," říká šéf festivalu Vašek Müller, "jsme festival, který dává velký důraz na sdělení, forma, zda se jedná o folkového písničkáře, rockovou kapelu nebo elektronickou hudbu, pro nás není podstatná, ale v programu samozřejmě najdete třeba i špičkovou českou world - music a zástupce dalších žánrů. Více se dozvíte po novém roce, každé úterý na našem facebooku a webu."

Důležitou informací je skutečnost, že byl opět vypsán konkurz pro kapely, které by si rády zahrály na Open scéně. "Open scéna se stala nedílnou a plnohodnotnou součástí Hradeckého slunovratu. Vždyť pro ročník 2015 přišlo téměř 50 přihlášek. Vystoupení na této scéně nabízíme jako příležitost zahrát si v krásném zámeckém prostředí, s kvalitním ozvučením všem kapelám i jednotlivcům bez žánrového omezení - výběr je pouze pocitová záležitost užšího dramaturgického týmu. Festivalové publikum už si zvyklo tuto scénu navštěvovat a nechávat se překvapit, i když jsou pro ně mnohá jména vystupujících zcela nová. A to, že je scéna zcela volně a bezplatně přístupná je i náš dárek a poděkování za vstřícnost Státnímu zámku Hradec nad Moravicí," říká jeden z dramaturgické komise této scény Zdenek Svánovský.


Co se bude odehrávat na scéně Radia Proglas a proč vlastně vznikla? Milan Tesař: "Scéna Radia Proglas bude připomínkou a oslavou tisíce kol posluchačské hitparády Kolem se toč. Hitparádu připravuji od ledna 1996 a po celou dobu se snažím, aby každé kolo bylo nejen přehlídkou dvanácti písní, ale také hodinou plnou hudebních novinek (informace o nových CD, pozvánky na koncerty a festivaly), soutěží a virtuální platformou pro setkávání našich posluchačů s námi redaktory. V každém vydání hitparády se snažím reagovat na zajímavé podněty našich fanoušků, odpovídat na dotazy, zprostředkovávat informace, které naši posluchači chtějí, ale také informovat o tom, co dosud neznají. No a po tisíci kolech – ve skutečnosti k tomuto číslu dojdeme začátkem roku 2016 – si hitparáda určitě zaslouží i oslavu "naživo", tedy jedno společné odpoledne a večer s posluchači i s některými z mnoha interpretů, kteří v ní za dvacet let bodovali."

Nedílnou součástí Slunovratu je i diskusní scéna. Tu čeká v dalším ročníku opět zajímavý mix řečníků z regionu i hostů z daleka. "Hlavní novinkou je snaha o tématické sjednocení jednotlivých příspěvků. Rádi bychom je pro tento ročník zarámovali společným motivem hranic a jejich překračováním," uvedl Michal Berg, který má diskusní scénu Slunovratu na starosti. "O hranicích budeme diskutovat v oblasti literatury či hudby, ale také z pohledu podnikatelů či novinářů. Vzhledem k událostem současného světa se nevyhneme ani aktuálním geopolitickým tématům," dodal Michal Berg.

Info

Hradecký slunovrat
24. - 25. 6. 2016
Zámek, Hradec nad Moravicí

www.facebook.com/events/1652661754975234
www.facebook.com/hradeckyslunovrat
www.hradeckyslunovrat.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace