Zprávy / Festivalové

Hradecký slunovrat ohlásil novinky

Hradecký slunovrat ohlásil novinky

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.12.2015

Městečko Hradec nad Moravicí má překrásný zámecký areál, kde najdeme v rozsáhlém parku bílý i červený zámek. A právě v tomto magickém prostředí se koná 24. - 25. 6. 2015 další ročník festivalu Hradecký slunovrat. Diváci se opět mohou těšit na tři hudební scény, gastrostage Krmelec pod taktovkou Romana Kopřivy, dětskou Montessori scénu, mnoho diskuzí, workshopy atd. Pořadatelé také ohlásili první z několika desítek vystupujících, jsou jimi trio Ivana Hlase, Květy, písničkář Kittchen a kapela Yellow Sisters. "Znovu se zaměřujeme na velmi aktuální hudbu, na interprety, kteří vydali nová kvalitní alba, ostatně Kittchen a Květy se objevují na předních místech prestižních výročních anket," říká šéf festivalu Vašek Müller, "jsme festival, který dává velký důraz na sdělení, forma, zda se jedná o folkového písničkáře, rockovou kapelu nebo elektronickou hudbu, pro nás není podstatná, ale v programu samozřejmě najdete třeba i špičkovou českou world - music a zástupce dalších žánrů. Více se dozvíte po novém roce, každé úterý na našem facebooku a webu."

Důležitou informací je skutečnost, že byl opět vypsán konkurz pro kapely, které by si rády zahrály na Open scéně. "Open scéna se stala nedílnou a plnohodnotnou součástí Hradeckého slunovratu. Vždyť pro ročník 2015 přišlo téměř 50 přihlášek. Vystoupení na této scéně nabízíme jako příležitost zahrát si v krásném zámeckém prostředí, s kvalitním ozvučením všem kapelám i jednotlivcům bez žánrového omezení - výběr je pouze pocitová záležitost užšího dramaturgického týmu. Festivalové publikum už si zvyklo tuto scénu navštěvovat a nechávat se překvapit, i když jsou pro ně mnohá jména vystupujících zcela nová. A to, že je scéna zcela volně a bezplatně přístupná je i náš dárek a poděkování za vstřícnost Státnímu zámku Hradec nad Moravicí," říká jeden z dramaturgické komise této scény Zdenek Svánovský.


Co se bude odehrávat na scéně Radia Proglas a proč vlastně vznikla? Milan Tesař: "Scéna Radia Proglas bude připomínkou a oslavou tisíce kol posluchačské hitparády Kolem se toč. Hitparádu připravuji od ledna 1996 a po celou dobu se snažím, aby každé kolo bylo nejen přehlídkou dvanácti písní, ale také hodinou plnou hudebních novinek (informace o nových CD, pozvánky na koncerty a festivaly), soutěží a virtuální platformou pro setkávání našich posluchačů s námi redaktory. V každém vydání hitparády se snažím reagovat na zajímavé podněty našich fanoušků, odpovídat na dotazy, zprostředkovávat informace, které naši posluchači chtějí, ale také informovat o tom, co dosud neznají. No a po tisíci kolech – ve skutečnosti k tomuto číslu dojdeme začátkem roku 2016 – si hitparáda určitě zaslouží i oslavu "naživo", tedy jedno společné odpoledne a večer s posluchači i s některými z mnoha interpretů, kteří v ní za dvacet let bodovali."

Nedílnou součástí Slunovratu je i diskusní scéna. Tu čeká v dalším ročníku opět zajímavý mix řečníků z regionu i hostů z daleka. "Hlavní novinkou je snaha o tématické sjednocení jednotlivých příspěvků. Rádi bychom je pro tento ročník zarámovali společným motivem hranic a jejich překračováním," uvedl Michal Berg, který má diskusní scénu Slunovratu na starosti. "O hranicích budeme diskutovat v oblasti literatury či hudby, ale také z pohledu podnikatelů či novinářů. Vzhledem k událostem současného světa se nevyhneme ani aktuálním geopolitickým tématům," dodal Michal Berg.

Info

Hradecký slunovrat
24. - 25. 6. 2016
Zámek, Hradec nad Moravicí

www.facebook.com/events/1652661754975234
www.facebook.com/hradeckyslunovrat
www.hradeckyslunovrat.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace