Zprávy / Festivalové

Hranický festival Letiště i s warm-upem v pražském Screenshotu

Hranický festival Letiště i s warm-upem v pražském Screenshotu

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.06.2022

Už po osmé přistane bájná mýtická vzducholoď v intergalaktickém hubu plném hudby, performance a uměleckých instalací. Řeč je o oblíbeném festivalu Letiště, který na tři červencové dny opět obsadí hranickou Karnolu. Měsíc před ostrým startem ale proběhne ještě zkušební zahřátí motorů v pražském klubu Screenshot. A stejně jako domovský festival spojí hudební světy jazzu a elektroniky.

První zažehnutí bude patřit jazzovému ansámblu Guido Spannocchi Quartet. Čtveřice hvězdných muzikantů ve složení basistky Ruth Goller (Melt Yourself Down, Acoustic Ladyland, Vula Viel, Skylla), pianisty Dannyho Keana (Mulatu Asatke, Anoushka Shankar), bubeníka Petea Adama Hilla (původně Alfa Mist, nyní Jo Harrop nebo Ashely Henry) pod vedením brilantního saxofonisty Guida Spannocchiho představí nové album Perihelion, sklízejícího nadšené ohlasy u hudebních kritiků. Domácí scénu pak zastoupí audiovizuální dvojice Lowmoe, která se v posledních letech postupně odklonila od původních downtempových melodií a přiblížila se k tanečním beatům a temnějším plochám.

O měsíc a půl později se můžete nalodit na festival v hranické Karnole, a to ve čtvrtek 21. července, kdy festival zahájí klimatické drama Odvaha k beznaději souboru CO2 kolektiv. Ten se postará o divadelní vstupy a performance i v následujících dnech. Hudební dramaturgii, která dominuje pátečnímu i sobotnímu programu, bude i tentokrát vládnout mix jazzu a elektronické hudby. Mezi první kosmické vlaštovky patří například kalifornská písničkářka Alison Wheeler, která přesně v době konání festivalu vydává své debutové album, dále powerjazzové uskupení TRIplay, oblíbený producent a skladatel Floex se svým DJ setem nebo zábavné taneční acid soul duo FuHa.

Info

Letiště 2022: Rozmrzání
Guido Spannocchi Quartet (uk) + Lowmoe
11. 6. 2022 20:00 Screenshot, Praha Fb událost

Letiště 2022
21.–23. 7. 2022
Karnola, Hranice
Fb událost

foto © Zuzana Průchová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace