Zprávy / Festivalové

Hranický festival Letiště i s warm-upem v pražském Screenshotu

Hranický festival Letiště i s warm-upem v pražském Screenshotu

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.06.2022

Už po osmé přistane bájná mýtická vzducholoď v intergalaktickém hubu plném hudby, performance a uměleckých instalací. Řeč je o oblíbeném festivalu Letiště, který na tři červencové dny opět obsadí hranickou Karnolu. Měsíc před ostrým startem ale proběhne ještě zkušební zahřátí motorů v pražském klubu Screenshot. A stejně jako domovský festival spojí hudební světy jazzu a elektroniky.

První zažehnutí bude patřit jazzovému ansámblu Guido Spannocchi Quartet. Čtveřice hvězdných muzikantů ve složení basistky Ruth Goller (Melt Yourself Down, Acoustic Ladyland, Vula Viel, Skylla), pianisty Dannyho Keana (Mulatu Asatke, Anoushka Shankar), bubeníka Petea Adama Hilla (původně Alfa Mist, nyní Jo Harrop nebo Ashely Henry) pod vedením brilantního saxofonisty Guida Spannocchiho představí nové album Perihelion, sklízejícího nadšené ohlasy u hudebních kritiků. Domácí scénu pak zastoupí audiovizuální dvojice Lowmoe, která se v posledních letech postupně odklonila od původních downtempových melodií a přiblížila se k tanečním beatům a temnějším plochám.

O měsíc a půl později se můžete nalodit na festival v hranické Karnole, a to ve čtvrtek 21. července, kdy festival zahájí klimatické drama Odvaha k beznaději souboru CO2 kolektiv. Ten se postará o divadelní vstupy a performance i v následujících dnech. Hudební dramaturgii, která dominuje pátečnímu i sobotnímu programu, bude i tentokrát vládnout mix jazzu a elektronické hudby. Mezi první kosmické vlaštovky patří například kalifornská písničkářka Alison Wheeler, která přesně v době konání festivalu vydává své debutové album, dále powerjazzové uskupení TRIplay, oblíbený producent a skladatel Floex se svým DJ setem nebo zábavné taneční acid soul duo FuHa.

Info

Letiště 2022: Rozmrzání
Guido Spannocchi Quartet (uk) + Lowmoe
11. 6. 2022 20:00 Screenshot, Praha Fb událost

Letiště 2022
21.–23. 7. 2022
Karnola, Hranice
Fb událost

foto © Zuzana Průchová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Berlínské CTM zveřejnilo první vlnu vystupujících

redakce 03.12.2023

Na přelomu ledna a února proběhne v Berlíně 25. ročník festivalu, který s tématem „Sustain“ zaplní prostory nejen Berghainu.

Sedm amerických thrashmetalových jmen na Brutal Assault

redakce 02.12.2023

Kapela Armored Saint přinese na BA svou kombinaci prvků klasického metalu se současnými vlivy vytvářející silný a progresivní zvuk.

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace