Zprávy / Nové desky

HRTL vydává desku Yellow Mellow

HRTL vydává desku Yellow Mellow

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.12.2017

Dva týdny po zveřejnění nové skladby My Pizza Is Dead vychází druhé album brněnského producenta HRTL. Nástupce oceňované desky Dataloss vychází na brněnském labelu Nona Records. Přináší kolekci sedmi atmosférických tracků, které staví na písničkovosti a pečlivě vybroušených syntezátorových melodiích, stejně jako na chytrých rovných beatech.

Během posledních dvou let Leoš Hort odehrál spoustu koncertů, a vypracoval se na jeden z nejžádanějších tanečních live actů v našich končinách, který díky mezinárodnímu bookingovému zastoupení často vystupuje i v zahraničí. Jeho improvizované live sety hrané na modulární syntezátor jsou pověstné svojí energií. V případě jeho studiové tvorby dostává přirozeně větší šanci přístup, na který během živého hraní není prostor. Yellow Mellow se tak zformovalo jako album výrazných poslechoých kvalit. Stále si však uchovává živého ducha díky metodě nahrávání vycházející z HRTLova improvizování.Yellow Mellow stojí jednou nohou v taneční hudbě, zároveň využívá zvuk analogových syntezátorů, které k sobě stahují pozornost díky stále se vyvíjejícím melodiím a citlivým aranžím. Album otevírá pomalá Crispy Mush, jejíž syntezátorové linky se postupně roztékají v gradujícím beatu. My Pizza Is Dead přichází s emotivním deep housem a závanem 80's melodií a acidu. Následující Yaving Morning pokračuje ve vyšlapaných kolejích a přidává na éteričnosti, než No Man Culture přepne spínač a nabídne ambientní exkurz mezi bloudící syntezátorové tóny.

Zasněný Hollow Point vyčnívá zvukově originálním základem postaveným na modulovaných perkusích. Hiigara se vrací k rovnému tanečnímu beatu a acidovému víření, a závěrečná Crybaby v něm pokračuje kombinujíc uklidňující syntezátorové plochy. Yellow Mellow vyšla 2. prosince. Kromě Bandcamp downloadu a vinylu bude k dispozici také na Spotify nebo iTunes.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový asfalt Gospel of the Future

redakce 26.01.2022

Na novém materiálu GOTF pokračují v tradici nekompromisního sludge metalového opojení a totální fascinaci pomalými hypnotickými rytmy.

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace