Zprávy / Nové desky

HRTL vydává desku Yellow Mellow

HRTL vydává desku Yellow Mellow

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.12.2017

Dva týdny po zveřejnění nové skladby My Pizza Is Dead vychází druhé album brněnského producenta HRTL. Nástupce oceňované desky Dataloss vychází na brněnském labelu Nona Records. Přináší kolekci sedmi atmosférických tracků, které staví na písničkovosti a pečlivě vybroušených syntezátorových melodiích, stejně jako na chytrých rovných beatech.

Během posledních dvou let Leoš Hort odehrál spoustu koncertů, a vypracoval se na jeden z nejžádanějších tanečních live actů v našich končinách, který díky mezinárodnímu bookingovému zastoupení často vystupuje i v zahraničí. Jeho improvizované live sety hrané na modulární syntezátor jsou pověstné svojí energií. V případě jeho studiové tvorby dostává přirozeně větší šanci přístup, na který během živého hraní není prostor. Yellow Mellow se tak zformovalo jako album výrazných poslechoých kvalit. Stále si však uchovává živého ducha díky metodě nahrávání vycházející z HRTLova improvizování.Yellow Mellow stojí jednou nohou v taneční hudbě, zároveň využívá zvuk analogových syntezátorů, které k sobě stahují pozornost díky stále se vyvíjejícím melodiím a citlivým aranžím. Album otevírá pomalá Crispy Mush, jejíž syntezátorové linky se postupně roztékají v gradujícím beatu. My Pizza Is Dead přichází s emotivním deep housem a závanem 80's melodií a acidu. Následující Yaving Morning pokračuje ve vyšlapaných kolejích a přidává na éteričnosti, než No Man Culture přepne spínač a nabídne ambientní exkurz mezi bloudící syntezátorové tóny.

Zasněný Hollow Point vyčnívá zvukově originálním základem postaveným na modulovaných perkusích. Hiigara se vrací k rovnému tanečnímu beatu a acidovému víření, a závěrečná Crybaby v něm pokračuje kombinujíc uklidňující syntezátorové plochy. Yellow Mellow vyšla 2. prosince. Kromě Bandcamp downloadu a vinylu bude k dispozici také na Spotify nebo iTunes.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

daniel b prináša vlnu letnej depresie

redakce 27.08.2021

Celá nahrávka je zbierka “melancholických-doma-nahratých” príbehov napísaných za posledný takmer rok.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace