Zprávy

Hudba je nutná i v rodině

Hudba je nutná i v rodině

pr | Zprávy | 30.07.2020

Hudba je umění, které lidé potřebují, protože skrze něj a v něm vytvářejí svůj svět zážitků a emocí obohacujících život. Hudba zaostřuje citlivost, rozvíjí představivost, učí nezávislé myšlení a uspokojuje potřebu vyjádření. Hudba je jedna z nejnáročnějších uměleckých forem. Zájem o ní prostřednictvím hraní třeba na kytary rozvíjí celou řadu funkcí, které nelze vyvinout prostřednictvím jiných činností. Není třeba nikoho přesvědčovat, že hudba utváří dětskou emocionálnost a osobnost.

Hudba je nenahraditelné médium

Hudba je nenahraditelné médium v procesu komunikace pocitů a emocí. Z tohoto důvodu hraje hudba důležitou roli při vývoji dítěte a později v životě dospělého. Hudba utváří dělitelnost pozornosti, paměti, aktivní a kreativní představivosti. Kontakt s hudbou ovlivňuje kognitivní vlastnosti: od vnímání až po estetická hodnocení.

Rozvíjení citlivosti je o pocitu krásy, prožívání hudby, která formuje morální postoje dětí. Obsah písní formuje vlastenecké a sociální postoje a emoce způsobené hudbou je činí náchylnějšími na jakékoli výchovné vlivy. Hudbou a hraním na hudební nástroje se dítě učí být zodpovědné za kolektivní práci a učí se disciplíně. Hudební terapie slouží dětem se zpožděným motorickým vývojem, odstraňuje poruchy sluchu a zraku a odstraňuje překážky řeči. Má také uklidňující účinek, zejména u hyperaktivních a neurotických dětí. Je dobré, když má dítě příležitost utvářet své hudební zájmy doma prostřednictvím rodinných tradic, například přítomnosti hudebního nástroje, ať už jde o klasická či digitální piana a samozřejmě díky přístupu rodičů k hudbě.

Hudba může snížit stres způsobený nemocí a může také zmírnit bolest. Hudební terapie se stále častěji používá při léčbě nemocí, jako je migréna, neuróza, deprese, závislost. Terapeutický uklidňující účinek hudby se používá při práci s dětmi se sluchovým, řečovým, mentálním a fyzickým vývojem. Chcete-li vést své děti k hudbě a pomoci jim rozvíjet se, můžete domů pořídit hudební nástroje od Melody a zahrát si společně, čímž mimo jiné utužíte vztahy v rodině.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Kinaři posílají do světa optimistickou kolekci

redakce 01.12.2020

Patří kino také do vašeho života? Rozbouřená doba si žádá nějaké jistoty. Dejme společně najevo, že tou naší je právě kino.

Ploy přichází s dvojnásobným singlem

redakce 01.12.2020

Použitelný materiál k testům, zda může hudba přežít ve stavu bez tíže.

Annet X vydává první desku

redakce 30.11.2020

Annet X chce ukázat, že umí udělat jak poctivou RnB baladu, tak temnější věci na hraně rapu, ale i úderné party tracky.

Nová Kolna na Polí5

redakce 30.11.2020

Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy. Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo.

Dva řecko-perské komiksové zářezy Franka Millera

redakce 30.11.2020

Pokud se budeme ptát, jak spolu oba komiksy souvisejí po dějové stránce, pak by nejpřesnější odpovědí bylo, že Xerxés je komiksu 300 prequelem a sequelem zároveň.

David Lynch oznamuje virtuální koncert Meditate America

redakce 29.11.2020

Iniciativa Meditate America si klade za cíl rozšířit povědomí o technice transcendentální meditace pro všechny osoby ohrožené stresem a úzkostmi.

Nové EP Bert & Friends

redakce 29.11.2020

Název EP je vzhledem k určité lehkosti předchozích počinů a také samotnému obalu na první pohled zvláštní.

Co nabízí Televize Naživo v nejbližších dnech?

redakce 29.11.2020

Unikátní formáty a specifický kinematografický jazyk definuje jedinečnost zážitku, který se stává alternativou živé kultury.

Projekt Trick the Ear propojuje hudbu s virtuální realitou

redakce 28.11.2020

Jednotlivé nástroje mohou být slyšet různě podle toho, jak se uživatel pohybuje v prostoru. Prostředí se tak stane novou formou vyjádření.