Zprávy

Hudba je nutná i v rodině

Hudba je nutná i v rodině

pr | Zprávy | 30.07.2020

Hudba je umění, které lidé potřebují, protože skrze něj a v něm vytvářejí svůj svět zážitků a emocí obohacujících život. Hudba zaostřuje citlivost, rozvíjí představivost, učí nezávislé myšlení a uspokojuje potřebu vyjádření. Hudba je jedna z nejnáročnějších uměleckých forem. Zájem o ní prostřednictvím hraní třeba na kytary rozvíjí celou řadu funkcí, které nelze vyvinout prostřednictvím jiných činností. Není třeba nikoho přesvědčovat, že hudba utváří dětskou emocionálnost a osobnost.

Hudba je nenahraditelné médium

Hudba je nenahraditelné médium v procesu komunikace pocitů a emocí. Z tohoto důvodu hraje hudba důležitou roli při vývoji dítěte a později v životě dospělého. Hudba utváří dělitelnost pozornosti, paměti, aktivní a kreativní představivosti. Kontakt s hudbou ovlivňuje kognitivní vlastnosti: od vnímání až po estetická hodnocení.

Rozvíjení citlivosti je o pocitu krásy, prožívání hudby, která formuje morální postoje dětí. Obsah písní formuje vlastenecké a sociální postoje a emoce způsobené hudbou je činí náchylnějšími na jakékoli výchovné vlivy. Hudbou a hraním na hudební nástroje se dítě učí být zodpovědné za kolektivní práci a učí se disciplíně. Hudební terapie slouží dětem se zpožděným motorickým vývojem, odstraňuje poruchy sluchu a zraku a odstraňuje překážky řeči. Má také uklidňující účinek, zejména u hyperaktivních a neurotických dětí. Je dobré, když má dítě příležitost utvářet své hudební zájmy doma prostřednictvím rodinných tradic, například přítomnosti hudebního nástroje, ať už jde o klasická či digitální piana a samozřejmě díky přístupu rodičů k hudbě.

Hudba může snížit stres způsobený nemocí a může také zmírnit bolest. Hudební terapie se stále častěji používá při léčbě nemocí, jako je migréna, neuróza, deprese, závislost. Terapeutický uklidňující účinek hudby se používá při práci s dětmi se sluchovým, řečovým, mentálním a fyzickým vývojem. Chcete-li vést své děti k hudbě a pomoci jim rozvíjet se, můžete domů pořídit hudební nástroje od Melody a zahrát si společně, čímž mimo jiné utužíte vztahy v rodině.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace