Zprávy / Festivalové

Hudba ze všech koutů světa na OFF Festivalu

Hudba ze všech koutů světa na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.05.2017

Jaký zvuk měl Tibet, než přišli buddhističtí mniši? Co se stane, když se tradiční hudba Sierry Leone setká se současnou modernou? A co dostanete, když zkřížíte mezinárodní pop se slezským naturelem? Katovický OFF Festival zve na výpravu po hudebních experimentech ze všech koutů světa. Noura Mint Seymali je silným, charakteristickým hlasem z Mauretánie. Silou vlastní naléhavosti vypráví příběhy kočovných národů severní Afriky, které roubuje na tradiční hudební odkazy i pohlcující psychedelický rock. Debutové album Tzenni vydala v roce 2014 a před rokem na něj navázala druhou deskou Arbina. Královna Sahary na OFFu.


Podivín z Newcastlu Richard Dawson je takovou britskou odpovědí na Captaina Beefhearta. Hudební kořeny starověkých keltských písní, přes blues, až po písně údajně pocházející z asijských stepí. Někdy hluboce, bolestivě intimní, ale také vtipný, bláznivý, znepokojivý, nostalgický, drzý a nekonečně individuální. Żywizna je společný projekt Raphaela Rogińskiho a Genowefy Lenarcik, který si za desku Zaświeć Niesiącku odnesl cenu The Best Polish Records v kategorii folk music. Do Katovic dorazí i ruský hudební kolektiv Phurpa, Janka Nabay & The Bubu Gang ze Sierry Leone a slezské uskupení Frele.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace