Zprávy / Úplňkové

Hudební databáze XPlaylist hlásí výroční žebříčky

Hudební databáze XPlaylist hlásí výroční žebříčky

redakce | Zprávy / Úplňkové | 12.01.2017

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze, která si pod logo píše "fanouškovská"?

Jedním z nejvděčnějších ukazatelů, které XPlaylist průběžně generuje, jsou žebříčky TOP desek. Ty shromažďují nejpopulárnější i nejhorší alba, stejně jako ta nejvíce i nejméně hodnocená. Nejhodnocenějším albem za rok 2016 je nepřekvapivě Blackstar, které těsně před svou smrtí stihl vydat David Bowie (zároveň je i albem nejkomentovanějším), následovaný A Moon Shaped Pool od Radiohead a domácím zástupcem Beztíže jesenických Priessnitz; bramborovou medaili získala PJ Harvey se svým The Hope Six Demolition. Nejlepší desku pak podle uživatelů databáze natočil Nick Cave a jmenuje se Skeleton Tree, druhé místo obsadila Hopelessness od Anohni a bronz získali domácí Master's Hammer za svou Formulæ. Další výsledky současné i historické najdete v sekci Žebříčky.

Naplňovat se začíná i Festivalová mapa, v níž naleznete větší i menší podniky nejen v rámci České republiky, spolu s aktualizovanými lineupy a dalšími náležitostmi. I tento oddíl je otevřený směrem k fanouškům a promotérům, kteří si můžou své akce přidávat sami.

V cyklu XPlaymix byl vyzpovídán Moimir Papalescu, který se svým jedenáctiletým synem Mikolášem nahrál desku Das Teleskop. Pro svůj podcast ale zvolil jiný zvukový rámec - hodinový mix odhaluje vášeň autora pro novovlnné a postpunkové kapely přelomu 70. a 80. let. Taky jak jinak.


Servisní část XPlaylistu pak zastupuje každotýdenní komentovaný průvodce po právě vycházejících deskách, kterých je i zkraje roku nemálo – namátkou nové počiny spolků Abory, Bonobo, Code Orange, Grave Digger, Run the Jewels, Sepultura, The xx nebo The Flaming Lips a mnohých dalších.

Na XPlaylistu najdete na 55 000 alb, 11 800 kapel a 2 900 recenzí. Uživatelů je bezmála 11 900 a přidat se můžete i vy, pokud již nehodnotíte a nekomentujete pod heslem "Fanoušci sobě!".

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Letní kolekce Full Moonu

redakce 22.07.2021

Doplňujeme měsíční nabídku. Sekta dokonalé hudby? Obviously we're not golfers!

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

redakce 15.07.2021

Káva Caturra z farmy Davida Garcii Diaze se vyznačuje krémovým tělem a intenzivní chutí s výraznými tóny kokosu, banánu a bílé čokolády.

Full Moon #123-124 na Spotify

redakce 05.07.2021

Jsou The Doors půl století po odchodu svého frontmana ještě relevantní? A na co dalšího se těšit v letním čísle?

Mooncloud #59: Aiko

redakce 28.06.2021

Co poslouchá Aiko? Klidné a soustředěné věci i hudbu k dobývání světa.

Hradby Samoty Moon 2021 na Spotify

Lucia Banáková 25.06.2021

Po vynútenej ročnej prestávke sa Hradby Samoty začiatkom júla vrátia do kaštieľa v Moravanoch nad Váhom a opäť ponúknu rozmanitý hudobný i sprievodný program.

Full Moon #123-124: Dveře dokořán

redakce 24.06.2021

Jsou The Doors půl století po odchodu svého frontmana ještě relevantní? Hledáme odpověď v letním dvojčísle.

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Full Moon #122 na Spotify

redakce 07.06.2021

Polská hvězda Brodka, brutalismus, angažované umělkyně a folklór i na Spotify.

Full Moon #122: Brodka - Hvězda, kterou potřebujeme

redakce 26.05.2021

Polská hvězda Brodka, brutalismus, angažované umělkyně a folklór v červnovém Full Moonu.

Full Moon #121 na Spotify

redakce 14.05.2021

Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu, které je věnováno britské kapele Squid!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace