Zprávy / Festivalové

Hudební festival Okolojeles roztančí Slavičky

Hudební festival Okolojeles roztančí Slavičky

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.07.2016

Sedm kilometrů od Třebíče, ve vesnici Slavičky, v níž žije pouhých 100 obyvatel, vypukne 13. srpna hudební festival alternativní hudby Okolojeles. Mezi hlavní hudební lákadla patří belgičtí Terraformer, polská superstar BoW nebo Vítrholc, jehož koncerty doprovází nevšední divadelní vystoupení.

Název festivalu Okolojeles se odvíjí od místa jeho konání. Koncerty si návštěvníci totiž užijí obklopeni lesem na hřišti v malebné vesnici Slavičky. Za vznikem festivalu stojí skupina mladých lidí, kteří pochází přímo ze Slaviček a okolí. Důvod, proč se rozhodli uspořádat akci právě tady, vysvětlil jeden z hlavních zakladatelů Tomáš Palát: "Chceme přinést obyvatelům Slaviček kvalitní hudební zážitek a zároveň je zapojit do programu festivalu skrze doprovodné aktivity, a tím oživit místo příjemnou a pestrou zábavou." A letošní program, který začíná 13. srpna ve 14:00, je opravdu hvězdný. V rámci svého evropského turné po Berlíně, Vídni a Budapešti zamíří do Slaviček belgičtí Terraformer, kapacita v postrock/metalu se základnou několika tisíc fanoušků po celém světě.


Z Polska přijedou mladí talenti BoW, kteří letos vyhráli cenu publika na Bluesroads Festivalu, dostali se do světového finále Global Battle of the Bands v Berlíně a sklidili úspěch v rakouské superstar. Nabitý program tak zpříjemní svým melodickým duem kláves a bicích. Legendární Vítrholc se postarají i o vizuální zážitek. Toto na českém poli neopakovatelné uskupení kombinuje recitaci svých básní s elektronickou instrumentální hudbou za doprovodu divadelní improvizace připravené vždy pro daný koncert. Mezi členy Vítrholc patří například básník a redaktor ČT Karel Škrabal, výtvarník František Kowolowski anebo slovenská básnířka Mirka Ábelová, která obdržela cenu Anděla za podíl na desce Davida Kollera ČeskosLOVEnsko.

O nálož electro krabiček a atmospheric techna se postará Smeti z labelu Bükko Tapes, jehož členem je rovněž další populární electro mág HRTL. Kapely alternativní scény, které návštěvníci uslyší, doplní například Nachttante, Zatimníc nebo Předkožky. Nízká cena vstupenek 100 Kč v předprodeji se pak snaží otevřít festival co nejširšímu publiku. Podrobnější informace naleznete na okolojeles.cz.

Info

Okolojeles 2016
13. - 14. 8. 2016
Slavičky
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/events/126725057748214
www.facebook.com/Okolojeles
www.okolojeles.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Mladí ladí jazz vyhlašuje soutěž Jazzfruit

redakce 16.05.2021

Finále proběhne naživo na palubě lodi na Vltavě, z níž poběží streamy na YouTube a Facebooku.

Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá

redakce 14.05.2021

Čas, kdy není možné s jistotou plánovat jakékoliv kulturní akce, využil festivalový tým k radikální proměně aktivit pod hlavičkou Žižkovské noci.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Festival Groove Brno zná nové termíny

redakce 10.05.2021

Koncerty unikátních festivalových projektů se přesouvají na Biskupský dvůr pod širé nebe, kde společně s diváky zároveň pokřtí nově vydané desky.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se přesouvá na srpen

redakce 08.05.2021

Držme si palce, aby se zdravý rozum, respekt a vzájemná úcta znovu vrátily do hry a kulturní sféra mohla otevřít náruč všem.

Dvacet nových jmen v programu Exit festivalu

redakce 07.05.2021

V Petrovaradínské pevnosti se představí i britský techhouseový producent Hot Since 82 a jedna z největších heavymetalových kapel Sabaton.

Metronome Prague je zpět

redakce 04.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Za jedenáct týdnů se uskuteční Exit festival

redakce 28.04.2021

Zatím není jasné, zda bude existovat nějaké omezení kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuto v příštích několika týdnech.

Jacob Collier přijede na JazzFestBrno

redakce 23.04.2021

Hudební hračička s lehkostí a charismatem překračuje hranice žánrů, dokáže pobavit i inspirovat.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace