Zprávy / Festivalové

Hudební klub Kaiser 54 opět ve Varech

Hudební klub Kaiser 54 opět ve Varech

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.05.2019

Hudební label BiggBoss přináší druhý ročník multižánrového pop-up klubu v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2019. KAISER 54 nabídne v historické budově Císařských lázní celkem sedm večerů nabitých koncerty předních českých a slovenských kapel. Novinkou letošního ročníku budou afterparties, kde se o program až do ranních hodin postarají DJs pevně spjatí s českou klubovou scénou.

Historická budova Císařských lázní se na týden promění v multižánrový klub, který nabídne jedinečné koncerty českých a slovenských kapel. Vladimir 518 s živou kapelou a hostem Matějem Ruppertem se postarají o úvodní sobotní koncert. Mezi dalšími interprety v nabitém programu celého týdne, se představí i Tata Bojs nebo Midi Lidi. Klub představí také projekt Katarzia slovenské písničkářky a hudebnice Kataríny Kubošiové, která na podzim vydala jednu z nejzásadnějších desek roku 2018 s názvem Antigona, kde se snoubí progresivní elektronika, pichlavý narativ a inteligentní texty.

Prostor dostanou i mladí a progresivní umělci, mezi které lze bezpochyby zařadit například raperku, skvělou performerku a zpěvačku Hellwanu, která minulý rok rozvířila vody svým jedinečným zvukem ovlivněným grimem, rnb a neo-soulem a letos v lednu vydala nové EP Phases. V KAISER 54 letos vystoupí také pražské elektronické duo Ohm Square, ti se po delší odmlce vracejí s novým EP Can’t Believe I‘ve Still Got a Headache, na kterém si pohrávají s trochu odlehčenějšími náladami elektroniky a popu a jejich vystoupení doprovodí speciální lazer show Davida Vrbíka, který spolu s Vladimirem 518 stojí za audiovizuálním divadelním projektem SPAM.

Info

Kaiser 54
web klubu

54. MFF Karlovy Vary
28. 6. - 6. 7. 2019
Karlovy Vary
fb festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace