Zprávy

Hudební oáza v zářijovém moři: ostrov Malta

Hudební oáza v zářijovém moři: ostrov Malta

komerční článek | Zprávy | 13.09.2021

Taky jste si nechali ještě nějaké ty dny dovolené na podzim pro strýčka příhodu? Přemýšlíte, že i v září lze vyrazit na jih za teplem a mořem a vyhnout přeplněným plážím? Máme pak jeden tip na ostrov, který možná znáte, ale v září představí v lehce nečekaném, hudebním světle.

Pandemie koronaviru postavila zažité dovolenkové zvyklosti na hlavu a mnozí, kteří měli svá obvyklá místa je letos z různých důvodů nenavštívila. Nastal proto čas vyzkoušet něco nového a proč ne perlu Středozemního moře, ostrov Malta? Září na Maltě je nabité zajímavými hudebními událostmi, které by mohli změnit zažitý model trávení dovolené.

Už 17. září proběhne festival Malta Rocks v nádherném prostředí v lokalitě Fosos ve městečku Floriana, hned vedle hlavního města Valetty. Představí se výkvět maltské hudební scény, která sahá od popu, místního rapu i k rocku. Maltština je zajímavou směsicí italštiny a arabštiny a nabízí tak středoevropskému uchu neslýchané zvukomalby.


O sobotu později, tedy 24. září rozezní historické sýpky ve Florianě tóny QUEEN. Se spektakulární koncertem „It’s a Kind of Magic – The Queen Story“ se uvede BBC Concerta Orchestra. Šedesátihlavé hudební těleso a rocková kapela hudebně převypráví příběh QUEEN se všemi velkými hity nesmrtelného Freddieho a jeho boys. Klasiky od QUEEN doplní pak další šlágry od Jimiho Hendrixe, LED ZEPPELIN, Johna Lennona či Arethy Franklin. A přehraný bude i celý legendární set z Live Aid v londýnském Wembley.


Příznivci elektronické hudby v orchestrálním provedení pak budou potěšeni přítomností anglického DJ Petea Tonga a jeho THE HERITAGE ORCHESTRA. Tong se proslavil diskžokej BBC 1 a svou prací na Ibize, oblíbené letní destinaci mladých Britů. Jeho verze slavných tanečních hitů není sice metal, ale i tak může být docela nářez.


Na ostrov je přímé letecké spojení z Prahy s AirMalta. Při telefonickém objednání letenky však dejte pozor, abyste neměli rýmu. Mohli byste pak přistát na Baltu, což vás jistě nepotěší. A přes osmdesát procent dospělých Malťanů dostalo už svou první dávku vakcíny pro covidu-19, čímž se stala nejproočkovanější turistickou destinací v Evropské Unii.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

Alt-J ohlašují novou desku singlem U&ME

redakce 24.09.2021

Skupina alt-J, nominovaná na ceny Mercury Prize, Grammy nebo Brit Award, oznámila očekávané čtvrté album The Dream.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Hradby Samoty chystají podzimní koncerty

redakce 24.09.2021

Festival Hradby Samoty, který se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty plánuje nabitý podzim.

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Tolstoys v novém klipu: Buďte naplno se svými blízkými

redakce 22.09.2021

Skladba Skin Hunger (We Are Human Beings) je oslavou lidstva a vzájemné tolerance

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace