Zprávy / Pozvánky

Hudební přehlídka Synapse Again

Hudební přehlídka Synapse Again

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.09.2023

Třídenní přehlídka hudby a umění Synapse Again je vyvrcholením stejnojmenného dvouletého projektu mezi MeetFactory a festivalem Insomnia v norském Tromsø.

Synapse Again představí aktuální jména současné světové hudební scény a společnou instalaci českého umělce Epose 257 a jeho norského protějšku Roberta Juliana B. Hvistendahla. Výstava s názvem Zhroucení krajiny v Galerii Kostka rozvíjí témata vnitřních periferií, paměti místa a mizející krajiny. Její vernisáž proběhne ve středu 13. září v rámci Veřejného domu, tradičního zahajovacího večírku nové sezóny ve smíchovské továrně.

V čtvrtek 14. září se ve smíchovské továrně představí (v Česku vůbec poprvé) ceněný keňský zvukový umělec KMRU, jehož sugestivní atmosférická tvorba kombinuje field recordings, improvizaci, noise, strojové učení, radioart a drony. Poprvé do Prahy dorazí také norsko-mexická hudebnice Carmen Villain, která tvoří zvukové tapiserie z terénních nahrávek, dechových nástrojů, samplů a syntezátorů. Večer zahájí britský písničkář Daniel Blumberg se svou novou nahrávkou GUT.

Synapse Again uzavře páteční večer, který ve strašnickém Kulturním domě Barikádníků přivítá norskou vokalistku Stine Janvin, jež pracuje s vlastním hlasem jako hudebním nástrojem a hledá způsoby, jakými může být odpojen od svých přirozených, lidských konotací. Modulace a fragmentace vlastního hlasu je zásadní také pro tvorbu krakovské hudebnice Martyny Basty, která v KDB představí novou desku Slowly Forgetting, Barely Remembering. Součástí večera bude také koncert pražského hudebníka Freddyho Rupperta, jenž při svých živých vystoupeních střídá řadu poloh, od avantgardní elektroniky, přes soudobé techno až po nihilistický bahnitý materiál s odkazem na rané Swans.


Na koncert naváže páteční klubová noc ve Fuchs2, kde živě po boku perkusionisty Hogira Göregena zahraje egyptský experimentální hudebník Abadir, jehož nejnovější deska Mutate vyšla vloni na labelu SVBKVLT. Ve Fuchsu se pak představí také Zesknel, gruzínský zvukový umělec, rezident tbiliského klubu BASSIANI a platformy Mutant Radio; ukrajinský hudebník Heinali, Oblaka, O. Blom, Theya a Trauma.

Info

Synapse Again
13.–⁠15. 9. 2023
Praha
web přehlídky

foto © se svolením Synapse Again

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace