Zprávy / Pozvánky

Hurikán Vanessa udeří v neděli v Karlíně

Hurikán Vanessa udeří v neděli v Karlíně

blueskin | Zprávy / Pozvánky | 26.01.2015

Podle stránky wunderground.com se hurikán Vanessa prohnal severním Atlantikem na podzim roku 1984, aniž by přitom napáchal větší škody. Bilance jeho jmenovkyně, tuzemské EBM legendy, je poněkud rozsáhlejší. Málokterá kapela, obývající vyšší patra činžáku jménem česká populární hudba, dokáže polarizovat názory tak, jak se to daří právě Vanesse. Když si ale odmyslíte všechny ty (pseudo)skandály se šňupáním kokainu z Bible, zvracením v přímém televizním přenosu či spíláním fanouškům za to, že si nekoupili dost lístků na koncert, zůstává toho ke zkoumání stále ještě dost.

Přesvědčit se o tom budete moct 1. února, kdy Vanessa vystoupí v pražském Foru Karlín. Původně mělo jít o jeden z řady velkých halových koncertů, kterými chtěla skupina oslavit 25. výročí své existence, nakonec se ale ambiciózní turné scvrklo jen na to jediné vystoupení. Frontman kapely Samir Hauser k tomu se svým typickým humorem dodává: “Pravdou je, že jsme se na jednom mejdanu rozhodli, že se v klubech zahazujeme a že bysme měli hrát v halách. Bohužel jsme byli pod vlivem psychotropních látek, takže náš odhad nebyl tolik přesný.”


Během koncertu Vanessu doprovodí John Fryer, takto člen legendárních This Mortal Coil a producent loňské desky Vanessy s názvem Antidotum. Večer otevře vystoupení projektu Sodoma Gomora, ve kterém figuruje rapper Řezník, podle Hausera “velmi jemný a talentovaný člověk”. Ať už celá akce dopadne jakkoli, nebude to nic proti záložnímu plánu, který se taktéž zrodil během onoho výše zmíněného drogového opojení. Jeho cílem totiž mělo být podle Hauserových slov obsazení Polska.

Info

Vanessa + Sodoma Gomora
1. 2. 2015 20:00
Forum Karlín, Praha
Vstupné: 390,-

www.facebook.com/events/1002365016455860
www.facebook.com/vanessa.ebm

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.