Zprávy / Pozvánky

HVOB se vrací s hedvábným albem

HVOB se vrací s hedvábným albem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.03.2017

Rakouská špička současného elektro popu se 22. dubna vrátí na Flédu s novým albem Silk. Dvojice Paul Wallner a Anna Müller se při jeho tvorbě spojila s oceňovaným britským multiinstrumentalistou Winstonem Marshallem. Příznivci progresivní elektroniky se mohou těšit na živou verzi jejich spolupráce ozvláštněnou výraznou vizuální a světelnou show. Nová, temnější poloha HVOB slibuje barevný koncertní zážitek pro všechny smysly.

Rakouští HVOB (Her Voice Over Boys) nebudou hrát na Flédě poprvé. V roce 2015 byli headlinery rodícího se festivalu elektronické hudby ECHOES. Jejich strhující audiovizuální show k albu Trialog (2015), s níž později obletěli svět, obecenstvo totálně ohromila a zcela pohltila. První zveřejněný singl a anotace k novému albu nasvědčují, že se situace bude opakovat i v případě koncertní verze alba Silk (2017), na jehož vzniku se podílel člen londýnské kapely Mumford & Sons Winston Marshall, držitel několika cen Brit Awards a Grammy. "Když nám Winston poprvé poslal mail s tím, že se mu líbí naše muzika a rád by nás navštívil ve Vídni, mysleli jsme, že je to jen vtip. Za nějakou dobu jsme se ale potkali ve studiu a z původní myšlenky produkovat společně jednu skladbu vzniklo celé album,“ vzpomíná vokalistka a skladatelka Anna Müller a dodává: „Náš nový materiál je trochu jiný, temnější. Střetávají se v něm dva světy: techno a indie. Jsme zvyklí vystupovat spíše v klubech. Díky Winstonovi se náš zvuk hodí i na koncertní pódia."


Iniciační skladbou jejich spolupráce a prvním singlem alba je skladba The Blame Game, která se okamžitě stala hitem. Úvodní silná část, v níž se střídají vokály Winstona Marshalla a Anny Müller vyvolávají z paměti hudební stylistiku 20. století, kterou střídavě přerušují masivní kytarové linky se zvukovými efekty ozvěn vytvářející dynamickou a temně působící zvukovou stěnu futuristické hudby 21. století. "Je jasné, že uvidíme jiné HVOB než před dvěma lety, temnější a zvukově barevnější. Co ale jistě zůstane stejné, je simultaneita hudby a vizuálního umění v podobě videoprojekcí a světelné show, která je v jejich živých performance neodmyslitelná," dodává dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá. Album Silk vychází 24. března ve vlastním vydavatelství HVOB Tragen Records. Prezentovat ho budou nejen na jarním evropském turné, ale i na všech zásadních festivalech jako Primavera Sound a Sonar Music Festival v Barceloně, CRSSED v americkém San Diegu nebo DGTL v Amsterodamu.

Paul Wallner a Anna Müller se potkali v roce 2012 ve Vídni, odkud pocházejí. Oba rychle poznali, že se hudebně skvěle doplňují. Zatímco Wallner je techničtější typ se zápalem pro producentskou práci, Müller zastupuje lyrickou složku se smyslem pro kompozici. Nově vzniklé duo si brzy vyhlédl prestižní německý label Stil Vor Talent. Ještě tentýž rok stihli vystoupit na německém Melt! Festivalu. V tom následujícím přichází debutové eponymní album HVOB (2013), na které po dalších dvou letech navazuje průlomová deska Trialog (2015). Prezentovali ji na šesti kontinentech a na festivalech Burning Man, Womb Tokyo, Melbourne Music Week i na Colours of Ostrava.

Info

HVOB (at)
Support: Winston Marshall (uk)
22. 4. 2017 20:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 400,- v předprodeji / 480,- na místě

www.facebook.com/events/1227626647323105
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce 10.12.2020

A na co se mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit?