Zprávy / Festivalové

Iggy Pop představí novou doprovodnou kapelu

Iggy Pop představí novou doprovodnou kapelu

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.06.2016

Legenda punkrockové scény, Iggy Pop, se na poslední červnový víkend chystá do Prahy. V sobotu 25. června totiž zahraje na festivalu METRONOME, a to jak skladby ze zbrusu nové desky Post Pop Depression, tak i hity nahrané s kapelou Stooges i ze svého sólového období. Nenechte si ujít velkolepou show této hudební legendy. Jeho koncerty jsou pověstné neskutečnou energií a skoky do rozdivočeného davu. Do Prahy přijede se svou novou doprovodnou kapelou, kterou tvoří ostřílení muzikanti s velmi zajímavou hudební minulostí.

Michiganský rodák James Newell Osterberg jr., známý celému světu více pod uměleckým pseudonymem Iggy Pop, právě skončil první část turné k nové desce Post Pop Depression, a nyní odstartoval druhou vlnu koncertů, kde představí to nejlepší ze své tvorby. Jedním ze zastávek jeho turné je i nový METRONOME festival, který proběhne 25. a 26. června v areálu holešovického Výstaviště. Na setlistu "best of" vystoupení nechybí populární hity ze sólové tvorby jako je Lust For Life, skladby od Stooges, ani písně z nové desky.


Doprovodnou kapelu tvoří jiná sestava než ta, která společně s Joshem Hommem novou desku Iggyho Popa vytvořila. Avšak i tak se jedná o hudebníky, kteří mají co ukázat a jejich životopisy jsou více než zajímavé. Hlavní kytarista Kevin Armstrong má s Iggym už svou zkušenost. V roce 1986 k němu "přeběhl" z doprovodné kapely Davida Bowieho – s Iggym nahrál album Blah Blah Blah a později hrál například s Morrisseym a nebo Sinead O'Connor. S Morrisseym má zkušenost i klávesista a hráč na "hammondky" Seamus Beaghen, který své umění ukázal i společně se ska/reagge legendou The Madness. O rytmiku doprovodné kapely se stará dvojice Matt Hector (bicí) a Ben Ellis (baskytara), kteří se znají z projektu Gutterdämmerung, což je kombinace hudebního dokumentu a živé kapely belgického umělce Bjorna Tagemose.

Na METRONOME festivalu se během posledního červnového víkendu na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště představí přes 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské scény. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut. Kompletní line-up najdete na metronomefestival.cz.

Info

METRONOME festival
25. – 26. 6. 2016
www.metronomefestival.cz
www.facebook.com/PragueMetronomeFestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gilberto Gil na Colours of Ostrava

redakce 08.12.2022

Na Colours of Ostrava se představí ve třináctičlenné sestavě, včetně slavných dcer Prety, Flor a Nary nebo syna Bema.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace