Zprávy

I'm feeling Supersonic, give me gin and tonic! Míříme směr Birmingham

I'm feeling Supersonic, give me gin and tonic! Míříme směr Birmingham

Daniel Katz | Zprávy | 11.10.2012

„Supersonic, in our opinion the best festival in the world right now.“
-- Rock-A-Rolla Magazine

“Supersonic has evolved... to consistently provide one of UK’s most anticipated festival line-ups. Fans of dubstep, krautrock, free-jazz and doom metal were all catered for on a bill which promised to both rupture the ears while stimulating the mind through its diverse selection of music, film and specialist talks.”
-- Clash

„As British music festivals go, Birmingham’s annual Supersonic event is the best kind of mixed musical bag, a dizzying assortment of avant rock textures and heavy metal thunder on a bill which swings from the sublime to the ridiculous without once seeming ostentatiously eclectic.“
-- The Wire

Supersonic se koná už několik let v Birminghamu, ve stylových, moderně industriálních prostorách nefuknční továrny, a organizátoři, společnost Capsule, jej posunují, jak se jim to zrovna hodí. Letošní ročník připadne na víkend od 19. do 21. října. V minulosti headlinovali mj. kapely Thorr's Hammer, Swans nebo Godflesh, line-up obvykle dopňují další desítky jmen, které z akce dělají jeden z nejlepších evropských indoorových festivalů. O množství objevů škoda mluvit, každoročně navíc přibývá filmů, speciálních performancí, výstav, diskuzí, workshopů a dalších, s hudbou "jen" souvisejících aktivit.

Desátý ročník Supersonic festivalu přijal, jako každý rok, za své postory opuštěných fabrik Custard Factory. Představte si MeetFactory, jen ne tak daleko od centra, s luxusním zvukem, více různými pódii a příjemným, přesto pořád přísně industriálním prostředím. Už dva roky jsou otevřené stage Old Library (lze přirovnat k "temnějšímu NoDu"), kde tepala především „tanečnější“ elektronika a DJs, stan Outside Stage pro středně velké záležitosti typu Napalm Death, menší Theatre s filmovými projekcemi, diskuzemi a koncerty menších klubovek a největší Stage 2 (pro headlinery a exkluzivity). Letos vystoupí mj. Bohren & Der Club of Gore, Tim Hecker, Six Organs of Admittance, The Bug, Ufomammut, Merzbow, Zeni Geva a KK Null, Jarboe nebo místní Justin Broadrick z Godflesh a Jesu pod pseudonymem JK Flesh. Kompletní line-up najdete na oficiálním webu nebo (seřazený podle vašeho hudebního vkusu) na www.last.fm/festival/3275583.

Základní vstupné na celý víkend je "pouhých" 80 liber. Pak tam najdete také poměrně rozhlehlý market place (tržnice labelů: merch, desky, knížky, hadry...), food court (zapomeňte na párek v rohlíku nebo langoše a dejte si parádní falafel nebo řadu jiných, exotických - často veganských - jídel), merchandise kapel a fesťáku, výstavy, workshopy... Je to tak malinké, že areál projdete za pět minut, ale tak natřískané, že byste tam strávili týden a utratili celé jmění. Pokud hledáte alternativu k ATP nebo Roadburnu, zaměřte svůj hledáček do Birminghamu.

www.supersonicfestival.com
www.twitter.com/supersonicfest
www.last.fm/festival/3275583
www.capsule.org.uk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce 23.10.2019

Fanoušci určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny.

KlipyTipy: Jaro - Out of Control

redakce 22.10.2019

Out of Control se odklání od abstraktní atmosféričnosti, je údernější a rockovější, i přesto si zachovává kapelní estetiku.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Sluchátka JBL Tune 120TWS: Pecky, které makají

redakce 21.10.2019

Jedna z nejlepších variant bezdrátových sluchátek, které se v současnosti na trhu nabízí.

Mooncloud #32: Tús Nua

redakce 21.10.2019

Svůj výběr skladeb do naší mixtapeové série Mooncloud postavilo chorvatské dívčí trio Tús Nua na postrockových plochách.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.