Zprávy / Nové desky

Indies Scope v roce 2017

Indies Scope v roce 2017

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.12.2016

Co nás čeká a nemine v příštím roce? Vydavatelství Indies Scope sestavilo předběžný soupis připravovaných titulů na rok 2017, který obsahuje více než desítku desek, spoustu singlů a navíc řadu překvapení. Následující výčet je v řadě bodů pouze orientační. Jedno je ale jisté již nyní, hned na přelomu roku rozpumpuje silvestrovskou party a vstup do nového roku 2017 Dubstract remix skladby Ghost Nèro Scartche. Mezi prvními alby nového roku bude nahrávka Neboj Jakuba Čermáka aka Cermaque, který v prosinci zveřejnil singl Ortely. Na albu Neboj spolupracovala řada výjimečných tuzemských i zahraničních hostů, např. elektroničtí producenti Aid Kid, Jan Kratochvíl (DVA) či právě Néro Scartch.


Opravdu unikátní projekt představí únorové album Beránci a vlci. Koncert s názvem Z kořenů k world music, který se konal na festivalu Folkové prázdniny v roce 2015, nakonec přerostl v nahrávání desky, na které se ve studiu sešly hned čtyři soubory – Jitka Šuranská Trio, Sdružení nezávislých jazzmenů, Ženský sbor z Kudlovic a RukyNaDudy. Další výraznou nahrávkou nejen jara, ale i celého roku se nepochybně stane i novinka brněské kapely Květy. Po dotaženém a fascinujícím Miláčkovi slunce z roku 2015 došlo v kapele k výrazným personálním změnám. Na základě koncertů tria Martin E. Kyšperský, Aleš Pilgr a Ondřej Kyas mají nejen fanoušci od připravované novinky velká očekávání.


Z Brna bude i další autorské album. Po skvělém Hotelu v tiché ulici z roku 2012 se můžete těšit na písničky Ivo Cicvárka a Lady Šimičkové. Ve studiu jim pomáhají Vilém Spilka (kytary), Petr Pospíšil (kontrabas), Jakub Šimáně (baskytary) a Radek Zapadlo (dechy). V první polovině roku by se měla také objevit na pultech druhá nahrávka pro děti z dílny Yellow Sisters. Tato ženská vokální skupina vydala první album u Indies Scope už v roce 2007 a připravovaná deska navazuje na jejich veleúspěšný Zvěřinec z roku 2012. Yellow sisters ale připravují i novou "dospěláckou" desku, z které v roce 2017 zveřejní ale pouze jeden singl.


Pro děti napsal řadu písniček i Tomáš Kočko a to do představení, která se hrají v brněnském Divadle Polárka. A protože už jich je dostatek na celé album, dočkají se nových aranží a vydání po prázdninách roku 2017. Dlouhodobý projekt Antologie moravské lidové hudby spěje ke svému závěru. Připravujeme poslední osmý díl, který završí mapování současné podoby lidového muzicírování ve velkých i menších moravských folklórních regionech. Na Moravě ještě zůstaneme. Již dříve muzikant Petr Pavlinec představil dva hudební nástroje. Nejdříve melodický bicí nástroj s názvem marimbalom a následně zkombinoval přednosti cimbálu, zvonkohry a metalofonu - steel cimbalom. Nakolik se objeví tyto nové nástroje v hudbě kapely Musica Folklorica se dozvíme díky připravovanému CD v létě.


Velký projekt, který je ve stádiu připrav a měl by se objevit na pultech v podzimních měsících, je retrospektivní komplet mapující tvorbu významného autora, zpěváka, kytaristy a muzikanta Jakuba Nohy. Tak jako v případě loňské retrospektivy Oldřicha Janoty Ultimate Nothing i tentokrát by se mělo jednat o 8CD box. O titul "nejpodzimnější kapela české alternativy" svedou bitvu dva projekty. Velkolepý projekt Jakuba Königa aka Kittchen se jmenuje Zvíře jménem Podzim. Stejnojmený singl se dočkal videa a zveřejnění letos v listopadu a přesně o rok později vyjde i celé album. Obhájit pozici listopadové kapely se chystá také elektrofolkový Listolet, který vypustí první hudební vlaštovky z připravované třetí de sky.

Z nových alb zveřejní singly také indie rockoví a velmi očekávaní Ghost of You a stále světovější Mydy Rabycad, od kterých se dokonce dočkáme postupně hned několika singlových skladeb a videoklipů. V exkluzivní distribuci Indies Scope se objeví nová alba kapel Android Asteroid a The Prostitutes, kteří nedávno zveřejnili singl Hypnotized. Závěr roku 2017 by mělo provázet další neposedné album dětské kapely Bombarďák. Jejich nadhled a vtip by rozhodně v uspěcháném závěru roku neměl chybět. O vánoční pohodu a krásnou sváteční atmosféru se pak postará tématická nahrávka koled Jiřího Pavlici a Hradišťanu. O další novinky a překvapení nebude nouze.

Info

Indies Scope

www.facebook.com/indiesscope
www.indies.eu

Foto © Linda Arbanová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Příběh Povodí Ohře pokračuje albem Dva trámy na kříž

redakce 22.09.2020

Povodí Ohře navazují tam, kde minule skončili. Tedy v místech s fatalistickým nádechem, v místech, kde pravděpodobně už nečeká mnoho dobrého.

Člověk krve V kuchyni

redakce 15.09.2020

Člověk krve už více než pět let koncertuje sám s kytarou a plynule navazuje na to nejzajímavější z tradice českého písničkářství.

Science Killer vydávají desku u Kabinet Records

redakce 14.09.2020

Na nové desce najdeme sedm houpavých písní s drsným garážovým nádechem a klasickou psychedelií, kterou u kapely dobře znáte.

Nový objav Michalides vydáva debutové EP

redakce 14.09.2020

Spevák, hudobník a producent **Michalides** je najnovším prírastkom domáceho labelu Gergaz.

Jan Fic aneb westernový příběh s bluesovým hrdinou a otevřeným koncem

redakce 12.09.2020

Novinka je druhou řadovou nahrávkou originálního písničkáře po vstupu na jeho sólovou dráhu a daleko blíže než k bluesrocku má k indie folku.

Živé kvety vydávajú po roku ďalší album

redakce 10.09.2020

Ukázalo sa, že výber odkrýva úplne nový príbeh Živých kvetov a ukazuje radostnejšiu tvár skupiny.

Budoár staré dámy nechává ožívat Kostřičky

redakce 09.09.2020

Deska je plná silných obrazotvorných textů a ať už braných z jeho vydaných sbírek a postmoderně variovaných, či napsaných přímo pro Budoár.

JeN Hovorka a Marek Urbánek debutujú

redakce 06.09.2020

Dvojica českých hudobníkov JeN Hovorka & Marek Urbánek zaznamenala svoju nadžánrovú improvizovanú tvorbu na spoločnej nahrávke.

Vychází první deska rapperky Donnie

redakce 31.08.2020

Tmavé auto, tmavá skla, sluneční brýle a tajemství.

Frontier Guards s Jitkou Charvátovou

redakce 30.08.2020

Brněnský projekt Frontier Guards zažívá přelomový rok.