Zprávy / Nové desky

Indies Scope v roce 2017

Indies Scope v roce 2017

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.12.2016

Co nás čeká a nemine v příštím roce? Vydavatelství Indies Scope sestavilo předběžný soupis připravovaných titulů na rok 2017, který obsahuje více než desítku desek, spoustu singlů a navíc řadu překvapení. Následující výčet je v řadě bodů pouze orientační. Jedno je ale jisté již nyní, hned na přelomu roku rozpumpuje silvestrovskou party a vstup do nového roku 2017 Dubstract remix skladby Ghost Nèro Scartche. Mezi prvními alby nového roku bude nahrávka Neboj Jakuba Čermáka aka Cermaque, který v prosinci zveřejnil singl Ortely. Na albu Neboj spolupracovala řada výjimečných tuzemských i zahraničních hostů, např. elektroničtí producenti Aid Kid, Jan Kratochvíl (DVA) či právě Néro Scartch.


Opravdu unikátní projekt představí únorové album Beránci a vlci. Koncert s názvem Z kořenů k world music, který se konal na festivalu Folkové prázdniny v roce 2015, nakonec přerostl v nahrávání desky, na které se ve studiu sešly hned čtyři soubory – Jitka Šuranská Trio, Sdružení nezávislých jazzmenů, Ženský sbor z Kudlovic a RukyNaDudy. Další výraznou nahrávkou nejen jara, ale i celého roku se nepochybně stane i novinka brněské kapely Květy. Po dotaženém a fascinujícím Miláčkovi slunce z roku 2015 došlo v kapele k výrazným personálním změnám. Na základě koncertů tria Martin E. Kyšperský, Aleš Pilgr a Ondřej Kyas mají nejen fanoušci od připravované novinky velká očekávání.


Z Brna bude i další autorské album. Po skvělém Hotelu v tiché ulici z roku 2012 se můžete těšit na písničky Ivo Cicvárka a Lady Šimičkové. Ve studiu jim pomáhají Vilém Spilka (kytary), Petr Pospíšil (kontrabas), Jakub Šimáně (baskytary) a Radek Zapadlo (dechy). V první polovině roku by se měla také objevit na pultech druhá nahrávka pro děti z dílny Yellow Sisters. Tato ženská vokální skupina vydala první album u Indies Scope už v roce 2007 a připravovaná deska navazuje na jejich veleúspěšný Zvěřinec z roku 2012. Yellow sisters ale připravují i novou "dospěláckou" desku, z které v roce 2017 zveřejní ale pouze jeden singl.


Pro děti napsal řadu písniček i Tomáš Kočko a to do představení, která se hrají v brněnském Divadle Polárka. A protože už jich je dostatek na celé album, dočkají se nových aranží a vydání po prázdninách roku 2017. Dlouhodobý projekt Antologie moravské lidové hudby spěje ke svému závěru. Připravujeme poslední osmý díl, který završí mapování současné podoby lidového muzicírování ve velkých i menších moravských folklórních regionech. Na Moravě ještě zůstaneme. Již dříve muzikant Petr Pavlinec představil dva hudební nástroje. Nejdříve melodický bicí nástroj s názvem marimbalom a následně zkombinoval přednosti cimbálu, zvonkohry a metalofonu - steel cimbalom. Nakolik se objeví tyto nové nástroje v hudbě kapely Musica Folklorica se dozvíme díky připravovanému CD v létě.


Velký projekt, který je ve stádiu připrav a měl by se objevit na pultech v podzimních měsících, je retrospektivní komplet mapující tvorbu významného autora, zpěváka, kytaristy a muzikanta Jakuba Nohy. Tak jako v případě loňské retrospektivy Oldřicha Janoty Ultimate Nothing i tentokrát by se mělo jednat o 8CD box. O titul "nejpodzimnější kapela české alternativy" svedou bitvu dva projekty. Velkolepý projekt Jakuba Königa aka Kittchen se jmenuje Zvíře jménem Podzim. Stejnojmený singl se dočkal videa a zveřejnění letos v listopadu a přesně o rok později vyjde i celé album. Obhájit pozici listopadové kapely se chystá také elektrofolkový Listolet, který vypustí první hudební vlaštovky z připravované třetí de sky.

Z nových alb zveřejní singly také indie rockoví a velmi očekávaní Ghost of You a stále světovější Mydy Rabycad, od kterých se dokonce dočkáme postupně hned několika singlových skladeb a videoklipů. V exkluzivní distribuci Indies Scope se objeví nová alba kapel Android Asteroid a The Prostitutes, kteří nedávno zveřejnili singl Hypnotized. Závěr roku 2017 by mělo provázet další neposedné album dětské kapely Bombarďák. Jejich nadhled a vtip by rozhodně v uspěcháném závěru roku neměl chybět. O vánoční pohodu a krásnou sváteční atmosféru se pak postará tématická nahrávka koled Jiřího Pavlici a Hradišťanu. O další novinky a překvapení nebude nouze.

Info

Indies Scope

www.facebook.com/indiesscope
www.indies.eu

Foto © Linda Arbanová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.

Mighty Oaks představují nový singl a videoklip

redakce 27.01.2020

Indiefolkové trio usazené v Berlíně aktuálně představuje nový singl Tell Me What You’re Thinking. Zároveň ohlašují novinkové album.

7krát3 debutuje

redakce 25.01.2020

Na albu I najdete šest songů, z nichž každý je tematicky i hudebně úplně jiný a dokáže cloumat různými emocemi.

KlipyTipy: Pkrek - Dose (feat.3MMC)

redakce 20.01.2020

Slovenský producent Pkrek prichádza s ďalšou novinkou, ktorá by mala byť súčasťou jeho nového pripravovaného projektu.

Fallgrapp predstavuje novinku Ostrov

redakce 19.01.2020

Fallgrapp je slovenské hudobné zoskupenie podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom.