Zprávy / Nové desky

Indies věří na psychedelii i národ Čanki

Indies věří na psychedelii i národ Čanki

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.09.2015

Plány tuzemského labelu Indies Scope na sychravé týdny? Debutové album mladé brněnské indie rockové kapely Ghost of You vyjde 9. října. Psychydelický pop dopomohl této nadějné čtveřici k vítězství v soutěži Jednou trefou na Sziget. Kapela navíc letos zaujala klipem k singlu Deerhunter.


Po pěti albech (Piosenki do snu, Kapka, Auris, Sens a Winna) dámy z dua Tara Fuki předkládají výběr těch nejlepších skladeb. Nahrávka The Best of Tara Fuki bude dostupná na vinylu (2LP), CD, mp3, flac a wav.


Máte špatnou náladu? Zlobí vás zima? Štve vás vedro? Rozčiluje vás všechno? Chtělo by se vám z plna hrdla zařvat něco neslušného? Tak na to je ideální nová deska nejen pro děti. Poslechněte si ji nahlas a ona vám vypípá všechny špatné myšlenky a místo nich dodá dobrou náladu. Pusť si desku Píp a bude ti líp. Druhé album rozpustilé party Bombarďák.

Šesté řadové album odhaluje, čím vším musí projít jednonohý národ Čanki, aby vymýtil zlo, které proniká do reality všedního dne. Našlapané ethno rytmy oblečené do rockovém kabátu v podání Čankišou, špičky české world music.


Hned dvě pokračování úspěšné reflexe současné podoby lidového muzicírování ve velkých i menších moravských folklórních regionech. Část šestá bude zaměřena na skladby, které se dotýkají jedné z nejradostnějších částí lidského života, lásky a svatby. I sedmá část bude tematická a posluchači na ní naleznou převážně verbuňky - Antologie moravské lidové hudby: #6 (Svatební písně) a #7 (Verbířské písně).

Jemnost pařížské šlehačky podávané na hrubozrnitém smirkovém papíře. Silná debutová nahrávka Nèro Scartch spojuje taneční chytlavost a rytmus a nabroušené pasáže jak z alb Trent Reznora. A v neposlední řadě - Oldřich Janota je velkou ikonou českého alternativního folku a řada jeho písní má velké množství podob. Alespoň částečně zmapovat rozsáhlou tvorbu této legendy má retrospektivní komplet o osmi discích.

Info

Indies Scope

www.facebook.com/Indies-Scope
www.indies.eu

foto © Petr Klapper

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace