Zprávy / Pozvánky

Industra Stage hlásí restart

Industra Stage hlásí restart

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.10.2017

V brněnském kreativním centru Industra, v bývalé tovární hale na výrobu zmrzliny, vznikl už před dvěma lety divadelní projekt Industra STAGE. Brno se tak rozrostlo o novou uměleckou scénu v industriálním prostoru, která právě vstupuje do třetí sezony své existence. Kromě toho, že navazuje na svou předchozí činnost, přináší také spoustu novinek.

Hlavním programem projektu Industra STAGE i nadále zůstává dovážet do Brna tvorbu profesionálních nebrněnských souborů činoherního, alternativního, tanečního a pohybového divadla ve třech dramaturgických liniích. První linií je Linie činoherního divadla, která se zaměřuje na díla se současnou tematikou, adaptace klasických divadelních textů se zajímavým inscenačním přístupem.

Linie pohybového divadla bude do Brna přinášet inscenace tanečního a pohybového divadla, non verbálního divadla a nového cirkusu. Nezávislá taneční scéna nemá v Brně dosud prostor, kde by mohla pravidelně uvádět své umělecké počiny. Máme ambice stát se takovým prostorem, do něhož se budou taneční umělci rádi vracet, který je bude inspirovat v další tvorbě. Poslední linií, je linie divadla pro děti, obohatí nabídku dětských představení o pravidelné nedělní produkce mimobrněnských souborů, které se dlouhodobě věnují dětským představením.

Již příští týden mohou diváci přijít do Industra na divadlo hned dvakrát. V pondělí 30. Října uvede v české premiéře inscenaci Razzle Dazzle, která měla svou premiéru v polovině září v New Yorku. Ve středu 1. Listopadu, pak přijede olomoucké divadlo Na cucky s inscenací MATE. Na konci listopadu se dočkají dětští diváci pohádky Příběh dědka Všudefouse od souboru Anička a letadýlko. Další program je bohatý, diváci se mohou v průběhu listopadu a prosince těšit na bezmála desítku představení, mezi něž patří Divadlo Pod Palmovkou s inscenací Mlčení bobříků či taneční uskupení Spitfire Company.

Industra také nadále rozšiřuje počet svých residentů. Novým residentem je od začátku této sezony Divadlo Feste, které zde plánuje do konce roku uvést dvě nové premiéry a hrát pravidelně představení ze svého repertoáru. První premiérou bude inscenace Boží koně (text Mahi Binebine) režiséra Jakuba Čermáka 19. listopadu, druhá premiéra Wunder Baum (text Jiří Honzírek) v režii Michala Skočovského se uskuteční v prosinci. Divadlo Feste se také aktivně podílí na dramaturgii a produkci platformy Industra STAGE.

Info

Industra STAGE

www.facebook.com/industrastage
www.industra.space

Foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace