Zprávy / Pozvánky

Industriální neonová dystopie Natea Wooda

Industriální neonová dystopie Natea Wooda

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.08.2022

V pátek 19. srpna přijíždí do pražského Jazz Docku skvělý americký bubeník Nate Wood. Ten je u nás již dobře znám z koncertů své domovské kapely Kneebody. Tentokrát však přiváží svůj vlastní projekt fOUR. Název je odvozen od čtyř elementů, které tento multiinstrumentalista ovládá zároveň v reálném čase: analogové syntezátory, bicí, baskytaru a zpěv používá tak originálním a virtuózním způsobem, že nad tím zůstává rozum stát.

Je velmi aktivní na sociálních sítích a YouTube a jeho videa mají milióny zhlédnutí! První plnohodnotná nahrávka fOUR byla vydána v létě 2018 a brzy poté následovalo vystoupení na prestižním NPR „Tiny Desk“ v lednu 2019. Od té doby fOUR cestuje po celém světě se svou „one man show“.


Jeho hudba osciluje od vesmírného prog rocku s futuristickými texty, až k elektronickým instrumentálkám, a vytváří jakousi „industriální neonovou dystopii“ s melodikou hodnou King Crimson. Uslyšíte a uvidíte neuvěřitelného multiinstrumentalistu, skladatele a „šíleného hudebního vědce při práci.“

Nate Wod je také zakládajícím členem kvintetu Kneebody nominovaného na Grammy. Vystupoval nebo nahrával s mnoha významnými umělci jako například: Taylor Hawkins and the Coattail Riders, Dave Grohl, Brian May and Roger Taylor (Queen), Chris Squire (Yes), Elliot Easton (The Cars), Chaka Khan, Wayne Krantz, Billy Childs, Tigran Hamasyan, Donny McCaslin a mnoha dalšími.

Info

Nate Wood - fOUR
19. 8. 2022
Jazz Dock, Praha
FB událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace