Zprávy / Pozvánky

Industriální postpunk Savage Republic na jediném koncertu v Česku

Industriální postpunk Savage Republic na jediném koncertu v Česku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.01.2016

Savage Republic, industrálně postpunková kapela z L.A., se původně jmenovala Africa Corps. Založili ji studenti kalifornské univerzity Bruce Licher (kytara) a Mark Erskine (bicí/perkuse). K nim se posléze připojili Philip Drucker (aka Jackson Del Rey), Robert Loveless, a Jeff Long. Krátce před vydáním debutového alba Tragic Figures v roce 1982 (na Licherově vlastním nezávislém labelu Project), změnili jméno na Savage Republic.

Na začátku roku 1983 vydali singl Film Noir, s coverem O Andonis řeckého skladatele Mikise Theodorakise (z Costa-Gavrasův filmu "Z"), který skupinu proslavil po celém světě. Skupina se rozpadla na konci roku 1983 s rozpracovaným druhým albem; Loveless a Drucker ji dokončili a vyšlo jako deska (Jedda by the Sea) pod hlavičkou jejich vedlejšího projektu 17 Pygmies. Tragic Figures vyšla v Evropě v reedici v roce 1984 u vydavatelství Sentimental. Kapela se vrátila v roce 1985 s albem Ceremonial (asi jejich nejznámější kus), v roce 1986 následovalo EP Trudge. Živého dvojalba se dočkali v roce 1987. Rok 1990 si zapišme jako dočasný rozpad. Licher pokračoval v provozování svého vydavatelství, získal nominaci na Grammy za grafický návrh debutového alba For Against.


Savage Republic se znovu dali dohromady v roce 2002. Z původní sestavy je zde Licher a zbytek tvořili lidé ze sestavy z poloviny osmdesátek, včetně Grega Grunka, Thoma Fuhrmanna a Ethana Porta. Licher ovšem odešel po prvním turné. Zbývající členové nahráli album 1938, vydaného prestižním vydavatelsvím kolektivu kolem Neurosis Neurot Recordings v roce 2007.

Hudba kapely byla popisována jako industriální, Richie Unterberger (Allmusic.com) ji popisuje jako hudbu, která "naroubovala kmenové rytmy do industriálního dronu, včetně všespojující kytarovou linkou". Neobvyklé bicí nástroje jako barely či trubky byly přirozenou součástí jejich zvuku, a postupem let k ní přidávali tu arabské onde řecké vlivy. Kapela v rámci možností koncertuje, naposledy se v Česku ukázala v roce 2013 v Praze. Koncert ve Vesmíru bude jedinou československou zastávkou.

Předskočí jim CTIB s novým programem, kde k překvapení některých kromě svého hlasu a akustické kytary zapojuje do zvuku notebook s přednatočenými základy. Premiéry v Rožnově dopadly skvěle, toto je opravdový protest song 21.století.


A ještě úplně na začátek zahraje pracovitá sebranka z Bielska Bialej BWS.SOFOS s polskou verzí nabitého postpunku.


Info

Savage Republic (us) + BWS.SOFOS (pl) + CTIB
9.1.2016 20:00
Vesmír, Vsetín

www.facebook.com/events/929621973786067

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dubnový Kabinet múz

redakce 31.03.2023

Duben bude v Kabinetu Múz pořádně nabitý, na co se těšit? To se nedá rychle říct...

Metastavy pokřtí album

redakce 31.03.2023

S debutovou nahrávkou Až vyrostu byla nominována na hudební ceny Vinyla. V pátek vyšlo jejich druhé album Žhnoucí ticho.

Ostravská banda v New Yorku

redakce 31.03.2023

V kontextu hudební scény dneška je prezentace žijících českých skladatelů v New Yorku výjimečnou událostí.

teepee představí nové skladby i písničkářku Týnu

redakce 30.03.2023

Kapela v současnosti intenzivně pracuje na novém albu s producentem Tomem O. Marshem, které vyjde na podzim tohoto roku.

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce 30.03.2023

The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo.

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segu Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace