Zprávy

Insania: Ať shoří v pekle všechny kapely světa

Insania: Ať shoří v pekle všechny kapely světa

redakce | Zprávy | 17.03.2015

Insania uvádí videoklip ke skladbě Ať shoří v pekle všechny kapely světa! z posledního dvěma Anděly oceněného alba Zapal dům poraž strom.

Animovaný klip vytvořil Petr Jindra, student oboru Animovaná tvorba na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. "Je to ironická nadsázka a strefujeme se v ní sami do sebe. Každá kapela vydává novou desku s vírou, že tím spasí svět ... a pak ji čeká strašné zjištění, že svět o spásu nestojí. Tohle je nabubřelý příběh o kapele, co chystala velké věci. Jenže velké věci obvykle ztroskotají na přízemních maličkostech. Manažer Joe (notorický hochštapler a stará svině) zmizí i s utrženými penězi... A zůstává jen zmar a hořká pachuť přetvářky: tohle je showbusiness," uvádí ke klipu Poly, hlavní představitel Insanie.


"Klip zároveň pojímá rockové kapely jako novodobé falešné mesiáše, kteří kážou ovečkám na novodobých bohoslužbách/rockových koncertech (Ježíš vás miluje, ale my vás milujeme ještě víc!). Prosíme jen, abyste to nebrali úplně vážně!" dodává.

Od poloviny února Insania pravidelně koncertuje. Nejblíže bude k zastižení 27. 3. v Náchodě s kapelou První hoře (Fun Club Bazzen) nebo den poté v brněnském Sono Music Centru společně s metalovou legendou Root.

Info

Insania

27. 3. Náchod, Fun Club Bazzen (+ První hoře)
28. 3. Brno, Sono (+ Root)
10. 4. Blansko, Rachota
11. 4. Hodonín, DK (+ LikeFool)
18. 4. Karviná, Hard Cafe
24. 4. Polička, Divadelní klub
08. 5. Kroměříž, Stará masna
23. 5. Cross Fest, Chlum u Křemže

www.insania.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Jaro - Out of Control

redakce 22.10.2019

Out of Control se odklání od abstraktní atmosféričnosti, je údernější a rockovější, i přesto si zachovává kapelní estetiku.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Mooncloud #32: Tús Nua

redakce 21.10.2019

Svůj výběr skladeb do naší mixtapeové série Mooncloud postavilo chorvatské dívčí trio Tús Nua na postrockových plochách.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.