Zprávy / Pozvánky

Inter Arma a Mantar: sludge v černém

Inter Arma a Mantar: sludge v černém

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.12.2014

Dle nejnovější předpovědi počasí dojde v polovině prosince k úplnému zatopení strahovského klubu 007 bahnem. V Praze se totiž poprvé objeví hudebními medii zbožňovaní mistři prolínání pomalých metalových žánrů - Inter Arma. Spoustu škody ale napáchá i nový načernalý proud blátivého metalu z Němec Mantar a pohřební doom metal ze severu naší vlasti V rukou osudu. Tyto speciální bahenní lázně budou otevřeny pouze v neděli 14. prosince. Výlet do pekelných hlubin duše v ceně.


Na začátku tohoto tisíciletí se vyrojilo nezměrné množství kapel, které začali přidávat do metalu dosud zapovězené příměsi. Jenže přehršel různých vlivů může často působit poněkud nejednotně a zmateně. To ovšem rozhodně není případ Inter Arma. Na skálopevném sludgeovém základu pečlivě budují monumentální skladby, které obsahují vše od psychadelického rocku až po black metal. Zdánlivý chaos uspořádávají do kosmického celku s nekonečnou skladatelskou trpělivostí sobě vlastní, kterou ostatně aplikují i na vydávání alb. Za osm let existence pouze dvě. Ale trpělivost, jak známo, přináší ovoce. V případě Inter Arma ovoce v podobě extrémně pozitivních ohlasů všude, kam se podíváte. Od Rolling Stone, přes Pitchfork až po undergroundové metalové blogy, nikde se s chválou posledního alba Sky Burial nešetří. Taky není proč šetřit, o čemž ostatně přesvědčují s každým dalším koncertem více a více lidí.


Tureckoněmecké duo Mantar se na scéně objevilo teprve nedávno, ale už svojí prvotinou Death by Burning bez slitování drtí vše živé. V hlavní roli zde vystupují očerněné riffy doplněné smyslem pro bordel a vazbovými orgiemi. Občas na vás zamrká troška Mastodon, občas trocha rock and rollu, ale vždy je rychle zažene řev plný nasranosti, kterou byste jenom těžko hledali jinde v tak ryzí podobě. A že nevěříte, že tolik akustického nátlaku lze vyvinout ve dvou? Není jiná možnost, než se přesvědčit naživo. Ale nečekejte, že se vrátíte domů v jednom kuse. Obři mají hlad.

Všechno je V rukou osudu. Neukojitelná touha po krvavé kořisti vyhnala gigantického grizzlyho z jeho brlohu. Při lovu ztracených duší zabloudil v složitém systému stok, pomalu se topí v nánosech špíny a svým hrozným řevem trhá stěny podzemních chodeb. Klidu se však nedočká. Jeho srdce se nikdy nezastaví a bude mu tlouct nekonečnou pohřební píseň.

Info

Inter Arma (us) + Mantar (de)
Support: V rukou osudu
14. 12. 2014 19:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 260,- v předprodeji / 290,- na místě

www.facebook.com/events/653941781389213
www.facebook.com/interarma
www.facebook.com/mantarband
www.vrukouosudoom.blogspot.cz
www.heartnoize-promotion.cz
www.brainwave-production.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.

Hitparáda Startér se vrací pro další hudební talenty s novou porotou

redakce 17.10.2019

Pořad, který už od roku 2008 pomáhá domácím hudebníkům prorazit na scéně, oslaví novou soutěžní sezónu s videosinglem.

Křest nové desky Rouilleux

redakce 16.10.2019

Jediný koncert v Praze k albu Lycanthropic Sounds, které vyšlo jako vinyl na Letmo Productions.

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.