Zprávy / Pozvánky

Intergalaktické těleso Morkobot sestoupí i k Plzni

Intergalaktické těleso Morkobot sestoupí i k Plzni

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.05.2015

Warmu Up Místního Fesťáku, kdy vystoupí intergalaktické těleso z Itálie Morkobot poháněné silou dvou basáků, samply, neurotickými bicími a neznámou energií. Před nimi se můžeme těšit na noise rockovou jistotu z Prahy, staré známé Fetch! Vydávající na Silver Rocket a nebude chybět ani doprovodný program v podobě prezentace nového plzeňského zinu – Sebetvor.

Již od prapočátků galaxie zněl hlas Morkobot skrz atmosféry planet a dopomáhal jim k evoluci. Dominátor plný magnetické síly, usměrňovač rodu Morkobot navrátil se na planetu Zemi skrz své tři posli Lin, Lan a Lon připravené plnit jeho vůli. Na naší planetě se tak Morkobot projevil prostřednicím experimentů, kterým lidé říkají hudba. Morkobot je basa, basa, samply a bicí z Lodi kousek od Milána a vydávaj na stejným labelu jako například Ufomammut - Supernatural Cat. Již zhruba 10 let produkují psychedelicko matykovej noise rock, který je typicky italsky temnej a hutnej. Celkem 4LP na kontě a nyní tour k propagaci fungl nového alba. Neuvěřitelnej tlak a tah na bránu, kdy se občas sami sobě jakoby ztratěj, ale vždy přesně ví jak se dostat opět do vaš správné kosmické singularity. To už ale dávno nevnímáte, už vás to má, jelikož v tranzu se ocitáte.


Tři písty na ruční pohon. Pohyb? Vždycky dopředu. Volume? Vždycky doprava. Cíl? A vážně je tak důležitej? Fetch! jsou výkřik, krátkej, zběsilej a mnohoznačnej. Pavoučí muž za bicí soupravou tahá za nitky neuralgických bodů a hudba kapely pochoduje stále vpřed, do moře, do zdi a do zkázy. Běh na napnutým laně vysoko mezi šedejma mrakodrapama s armádou ninjů v patách. Co jste komu udělali? Nic. Ale musíte utíkat. Pořád dopředu, vždycky dopředu. A zvuk Fetch! Je jak práskání bičem nad hlavou.

Info

Morkobot (it) + Fetch!
13. 5. 2015 19:00
Pohoda Music Club, Plzeň
Vstupné: 100,- a více

www.facebook.com/events/389712687888204
www.morkobot.bandcamp.com
www.fetchcz.bandcamp.com
www.facebook.com/pohodaplzen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace