Zprávy / Festivalové

Interstellar Funk posledním přírůstkem Shotgun Festivalu

Interstellar Funk posledním přírůstkem Shotgun Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.07.2015

Známý holandský DJ Interstellar Funk je posledním přírůstkem mezi zahraniční hosty 12. ročníku Shotgun Festivalu v Hrádku nad Nisou. Druhý záříjový víkend tak vystoupí po boku umělců jako Ansome live, Mix Mup live, Amit, Seba, Manuela Fischera či Hatti Vattiho. Support obstarají Low Profile, Rudeboy, Theya, Volnej Průběh Djs - Stanzim, Rade, Ahz, Nitrous,Touchwood, dále pak Skaph, Kopeczek & Skuban, Rafo, Elektrabel live, Sinnan, Disco Møreti či Layup & R.Kosmos.

Festival u vodní nádrže Kristýna, hodinu autem z Prahy, i letos pokračuje v nastoupeném trendu a drží se filozofie, podle níž je na prvním místě hudba. Vizuální stránka samozřejmě hraje důležitou roli, což dokládá třeba loňský strhující videomapping na nádvořích hradu Grabštejn, ale těžiště strategie celého festivalu leží především v hudební dramaturgii a ladění lineupu na obou pódiích. A v tom nemá v Česku Shotgun festival obdoby.


I letos si v Hrádku odbydou premiéru progresivní jména elektronické scény, která mají obrovský potenciál. Příznivce techna jistě potěší živé vystoupení Brita Kierana Whitefielda aka Ansome, který je vycházející hvězdou bristké scény. Surové acid analogové beaty budou ozdobou festivalu stejně jako extatický dj, producent Mix Mup, parťák Kassem Mosseho, který přiváží na z Německa řádnou porci kreativní podivnosti. Opomenout nelze ani mladého Švýcara Manuela Fischera, který má talentu, že by jej mohl rozdávat. Skromný umělec s podepsanými smlouvami na další desky nejen v roce 2015.


Veterány na scéně, kteří však již léta posouvají svůj zvuk a zatím neuvízli na mělčině mainstreamu, jsou bezesporu Seba a Amit. První reprezentuje zlatou éru Good Looking. Švéd Sebastian Ahrenberg již 20 let patří mezi přední reprezentanty inteligentních lámaných beatů. Angličan s indickými kořeny Amit Kamboj zase před deseti změnil pohled na to, jak může znít drumandbass. Od té doby posouvá svůj zvuk spojující ethno, dub, techno a breaky dále. Amitovu nekompromisní tvorbu asi nejlépe charakterizuje slovo TEMNOTA. Na Shotgun vůbec poprvé zavítá jedno z nejvýraznějších jmen současné polské elektronické scény Hatti Vatti, který se ve studiu sešel s dalšími výraznými tvářemi zmiňovaného žánru, například se Synkrem či ASCím.

Je nutné zmínit i dva pionýři české elektronické scény Touchwood a Ghonzales. Loni pod hlavičkou Low Profile vydali ceněnou desku Distance Awarness mířící do experimentálních drumandbassových vod. O vizuální stranku se tedy postará Rafo spolu s Black Division, kteří dostali na hraní jednu stage. Kvalitní zvuk zajistí jako vždy L'Acoustic KARA System.

Info

Shotgun Festival 2015
11. - 12. 9. 2015
Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
Vstupné: Od pátku 22. května startuje předprodej limitované edice 100 ks dvoudenních vstupenek za 400,- Kč + poplatky

www.facebook.com/events/451311725036179
www.facebook.com/shotgunfestival
www.shotgunfestival.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Youssou N´Dour, Modest Mouse a další na Colours of Ostrava

redakce 19.12.2021

Vůbec poprvé do České republiky přijede jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké postgrungeové scény Modest Mouse.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace