Zprávy

Intimní rituály a magie, temná erotika: tajemní Ides of Gemini

Intimní rituály a magie, temná erotika: tajemní Ides of Gemini

redakce | Zprávy | 24.09.2012

„Nabízí tolik, do čeho se dá ponořit. Hypnotické.“
–- David Bowes, Rock-A-Rolla

„Ona je tady hvězda,“ říká o Seře Timms kytarista kapely Ides of Gemini J. Bennett. A opravdu – málokdo má tak výrazný vokál jako zpěvačka Black Math Horseman. A málokdo má odvahu potlačit nástroje a do popředí vystrčit zpěv jako J., mimo jiné i hudební novinář, stojící za hudbou celého projektu.

Když Ides of Gemini nahráli debutové EP, přizvali je ke spolupráci Steve von Till a Scott Kelly z Neurosis, zatímco vinylová edice debutové desky Constaninople vyšla u labelu Sige, za kterým pro změnu stojí Aaron Turner (Mamiffer, Isis). Už jen to můžeme brát za doporučení, a to se ještě nebavíme o hudbě, jejíž záhadně meditativní rozpoložení ji přibližuje Om nebo Chelsea Wolfe, zatímco díky okultnímu nádechu ji můžeme spojovat třeba s Worm Ouroboros. Ides of Gemini hrají hudbu, u které posluchač pocítí, jak se mu mění nálada a gradují emoce. Začíná to pocity zranitelnosti a končí zážitkem, který obrňuje.

Okultní atmosféru dokreslí i Australané A Dead Forest Index, bratrské duo z Melbourne, které s minimem prostředků vytváří obrazy dob dávno minulých. Jejich deska Antique vyšla nedávno u německého labelu Denovali Records (dále např. Celeste, Hidden Orchestra, Aun, Birds of Passage). Též z Austrálie a též z labelu Denovali přijedou Heirs, tamní absolutní špička postmetalových nálad. Jejich hudba doplní hypnotický rozměr večera, ale taky do něj vnese největší razanci. Heirs za sebou mají nejen společné turné s Alcest, ale také album Hunter, které prohloubilo jejich zájem o spojování hudby s vizuálními prvky.

To Nod Nod sice ještě žádnou desku nevydali, ovšem ví se o nich hodně. A to nejen díky sepětí s kapelou Five Seconds to Leave, ale zejména kvůli emocionální hudbě, která na koncertech vyznívá mimořádně silně. Prvotní paralely mohou vést k průniku těžkého hardcoru a silných písniček Julie Christmas, pečlivý poslech ukazuje Nod Nod jako skupinu ještě osobitější.

Sestavu čtyř sugestivních kapel můžete vidět v úterý 2. října v pražském klubu K4. Pokud ho ještě neznáte, K4 se nachází ve sklepě Filozofické fakulty UK v Celetné ulici a je jedním z nejživějších alternativních klubů. Pár minut chůze od zastávek metra Náměstí republiky nebo Staroměstská, jen minutu od Staroměstského náměstí. Koncert pořádají Marast Music a Naše koncerty, aktivita spojená s magazínem Aardvark.

Ides of Gemini (Neurot)
+ Heirs (Denovali)
+ A Dead Forest Index (Denovali)
+ Nod Nod

2. 10. 2012 19:00
K4, Praha

www.k4klub.org
www.last.fm/event/3325092+Ides+Of+Gemini+-+Heirs+-+A+Dead+Forest+Index+-++Nod+Nod
www.facebook.com/events/344646095613763

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.

Desáté Hradby Samoty mají první jména

redakce 16.11.2019

Hradby Samoty chystají na zámku v Moravanech nad Váhom jubilejní desátý ročník. Známa jsou první potvrzená jména.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

Katarína Máliková po troch rokoch vydáva nový album

redakce 15.11.2019

Autorka prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.

Archive a další na Pohodě 2020

redakce 15.11.2019

Slovenská Pohoda rozšiřuje svůj line-up o londýnské Archive, all star band Kokoroko i islandský industriál Hatari.

Promoe s novou deskou ve Futuru

redakce 15.11.2019

Rekordman v počtu koncertů v Čechách z řad zahraničních rapperů? Promoe přijíždí do pražského Futurum Music Baru.

Kapela 10 000 Russos se vrací do Prahy se třetím albem

redakce 15.11.2019

Jestli zařadíte 10 000 Russos mezi drone rock, krautrock nebo ostrý shoegaze je vlastně jedno, klíčové je zažít je naživo.