Zprávy

Intimní rituály a magie, temná erotika: tajemní Ides of Gemini

Intimní rituály a magie, temná erotika: tajemní Ides of Gemini

redakce | Zprávy | 24.09.2012

„Nabízí tolik, do čeho se dá ponořit. Hypnotické.“
–- David Bowes, Rock-A-Rolla

„Ona je tady hvězda,“ říká o Seře Timms kytarista kapely Ides of Gemini J. Bennett. A opravdu – málokdo má tak výrazný vokál jako zpěvačka Black Math Horseman. A málokdo má odvahu potlačit nástroje a do popředí vystrčit zpěv jako J., mimo jiné i hudební novinář, stojící za hudbou celého projektu.

Když Ides of Gemini nahráli debutové EP, přizvali je ke spolupráci Steve von Till a Scott Kelly z Neurosis, zatímco vinylová edice debutové desky Constaninople vyšla u labelu Sige, za kterým pro změnu stojí Aaron Turner (Mamiffer, Isis). Už jen to můžeme brát za doporučení, a to se ještě nebavíme o hudbě, jejíž záhadně meditativní rozpoložení ji přibližuje Om nebo Chelsea Wolfe, zatímco díky okultnímu nádechu ji můžeme spojovat třeba s Worm Ouroboros. Ides of Gemini hrají hudbu, u které posluchač pocítí, jak se mu mění nálada a gradují emoce. Začíná to pocity zranitelnosti a končí zážitkem, který obrňuje.

Okultní atmosféru dokreslí i Australané A Dead Forest Index, bratrské duo z Melbourne, které s minimem prostředků vytváří obrazy dob dávno minulých. Jejich deska Antique vyšla nedávno u německého labelu Denovali Records (dále např. Celeste, Hidden Orchestra, Aun, Birds of Passage). Též z Austrálie a též z labelu Denovali přijedou Heirs, tamní absolutní špička postmetalových nálad. Jejich hudba doplní hypnotický rozměr večera, ale taky do něj vnese největší razanci. Heirs za sebou mají nejen společné turné s Alcest, ale také album Hunter, které prohloubilo jejich zájem o spojování hudby s vizuálními prvky.

To Nod Nod sice ještě žádnou desku nevydali, ovšem ví se o nich hodně. A to nejen díky sepětí s kapelou Five Seconds to Leave, ale zejména kvůli emocionální hudbě, která na koncertech vyznívá mimořádně silně. Prvotní paralely mohou vést k průniku těžkého hardcoru a silných písniček Julie Christmas, pečlivý poslech ukazuje Nod Nod jako skupinu ještě osobitější.

Sestavu čtyř sugestivních kapel můžete vidět v úterý 2. října v pražském klubu K4. Pokud ho ještě neznáte, K4 se nachází ve sklepě Filozofické fakulty UK v Celetné ulici a je jedním z nejživějších alternativních klubů. Pár minut chůze od zastávek metra Náměstí republiky nebo Staroměstská, jen minutu od Staroměstského náměstí. Koncert pořádají Marast Music a Naše koncerty, aktivita spojená s magazínem Aardvark.

Ides of Gemini (Neurot)
+ Heirs (Denovali)
+ A Dead Forest Index (Denovali)
+ Nod Nod

2. 10. 2012 19:00
K4, Praha

www.k4klub.org
www.last.fm/event/3325092+Ides+Of+Gemini+-+Heirs+-+A+Dead+Forest+Index+-++Nod+Nod
www.facebook.com/events/344646095613763

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Dreampopoví Billow mají nový singl

redakce 19.09.2019

Dreampopová kapela Billow vydá na slovenském labelu Z Tapes svou druhotinu Seascape. Tu předznamenává singl Meridian.