Zprávy / Pozvánky

Inverze, literatura, hudba

Inverze, literatura, hudba

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.04.2018

Největším tématem ostravského festivalu Inverze je literatura. Kromě celé řady autorských nebo scénických čtení se ale můžete těšit také na divadelní představení, workshopy, diskuze, filmová promítání a na koncerty intepretů z Česka i zahraničí.

François Svalis je olomoucký producent, který vzbudil zájem přesahující české hranice díky své melancholické elektronice publikované na Soundcloudu. Spolu s generací podobně smýšlejících umělců v Evropě se snaží posunout hranice elektronické hudby směrem k live performaci stojící na rychlosti a obratnosti vlastní flow, než na předpřipravených smyčkách z počítače. Erith je mladá éterická umělkyně z Katowic. V její hudbě se snoubí prvky elektropopu, psychedelie, hippie, dream popu, asijských melodií a především elektroniky. Na pódiu vytváří snové harmonie, které doprovází ozvěny jejího jemného hlasu.

Acute Dose jsou brněnská formace, která si za dobu své existence dokázala získat spoustu lichotivých přívlastků. Jejich poslední album nazvané lakonicky II je pro svůj lo-fi jazz/noiseový zvuk pokládáno za jedno z nejoriginálnějších počinů současné české alternativní scény. MC Gey je nepředvídatelný přízrak českého rapu s flow ostrou jako zuby piraně, kombinuje nevšední a originální texty s hutnými beaty plnými elektroniky. Tenhle úspěšný ohýbač slova a internetový mág začal rapovat ještě v devadesátkách.

Audio_Video_Bass jsou mladá crew snažící se na Ostravsko vrátit kvalitní, nemainstreamovou elektronickou hudbu a zároveň ji představit v různých podobách navazujících na její nejnovější vývoje a trendy. AVB jsou Djs, ale i videomappeři a další umělci, kteří už více jak rok oživují ostravské prostory v rámci elektro akcí nazvaných Banket.

Info

Inverze 2018
11. – 13. 5. 2018
Provoz Hlubina, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Berlínská elektronika i jazz v Docku

redakce 27.02.2020

Budete moci zažít experimentální, ambientní elektroniku i svěží moderní jazz v provedení protřelých a uznávaných hudebníků.

Alva Noto přenese audiovizuální experiment na taneční parket Echoes

redakce 27.02.2020

Tvorba originálního hudebníka se pohybuje na pomezí zvukových a obrazových médií, na hraně ambientu a tepající taneční elektroniky.

Pet Shop Boys vystoupí v květnu v Praze

redakce 25.02.2020

Britské duo Pet Shop Boys se letos rozjíždí poprvé ve své historii na evropské turné i se svými největšími hity.

Žižkovská noc láká na warmupy a doprovodný program

redakce 25.02.2020

Benefiční tetování, diskuze o sexuálním násilí nebo koncert pro Kuchařky bez domova? Žižkovská noc láká na bohatý doprovodný program

Bright Eyes. Lucerna Music Bar.

redakce 24.02.2020

Vibrující folk, elektrifikovaný rock nebo zvonivé country. Skvělé písničky a muzikantské mistrovství.

Kytarový květen s Will & The People i Vukovi

redakce 24.02.2020

V rámci série UpTONE vystoupí ambiciozní britská indie čtveřice Will & The People, noise rockoví Vukovi poprvé sólo.

Yotto se vrací do Roxy

redakce 24.02.2020

Svými sety zvládl potěšit a pobavit lidi na celém světě, ať už šlo o kalifornskou Coachellu nebo londýnský klub Printworks.

-123min. mají klip a turné

redakce 23.02.2020

Loni vyšlo po deseti letech první album s názvem Les, na kterém hostuje francouzský trumpetista Erik Truffaz.

Rachot přiveze na jaře nadžánrové inovátory

redakce 23.02.2020

Letošní jaro v režii Rachotu bude ve znamení jazzových inovátorů z různých koutů světa.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.