Zprávy / Pozvánky

Inverze, literatura, hudba

Inverze, literatura, hudba

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.04.2018

Největším tématem ostravského festivalu Inverze je literatura. Kromě celé řady autorských nebo scénických čtení se ale můžete těšit také na divadelní představení, workshopy, diskuze, filmová promítání a na koncerty intepretů z Česka i zahraničí.

François Svalis je olomoucký producent, který vzbudil zájem přesahující české hranice díky své melancholické elektronice publikované na Soundcloudu. Spolu s generací podobně smýšlejících umělců v Evropě se snaží posunout hranice elektronické hudby směrem k live performaci stojící na rychlosti a obratnosti vlastní flow, než na předpřipravených smyčkách z počítače. Erith je mladá éterická umělkyně z Katowic. V její hudbě se snoubí prvky elektropopu, psychedelie, hippie, dream popu, asijských melodií a především elektroniky. Na pódiu vytváří snové harmonie, které doprovází ozvěny jejího jemného hlasu.

Acute Dose jsou brněnská formace, která si za dobu své existence dokázala získat spoustu lichotivých přívlastků. Jejich poslední album nazvané lakonicky II je pro svůj lo-fi jazz/noiseový zvuk pokládáno za jedno z nejoriginálnějších počinů současné české alternativní scény. MC Gey je nepředvídatelný přízrak českého rapu s flow ostrou jako zuby piraně, kombinuje nevšední a originální texty s hutnými beaty plnými elektroniky. Tenhle úspěšný ohýbač slova a internetový mág začal rapovat ještě v devadesátkách.

Audio_Video_Bass jsou mladá crew snažící se na Ostravsko vrátit kvalitní, nemainstreamovou elektronickou hudbu a zároveň ji představit v různých podobách navazujících na její nejnovější vývoje a trendy. AVB jsou Djs, ale i videomappeři a další umělci, kteří už více jak rok oživují ostravské prostory v rámci elektro akcí nazvaných Banket.

Info

Inverze 2018
11. – 13. 5. 2018
Provoz Hlubina, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Belgrado přivezou do Prahy svůj inovativní postpunk

redakce 08.12.2019

Dva Venezuelané, Brit a Polka v čele, takové je složení v Barceloně usazeného postpunkového kvartetu Belgrado.

Bombay Bicycle Club přijedou poprvé do České republiky

redakce 08.12.2019

Celé album je o naději a obnovení, o tom nalézt bezpečí v tom, co vám přináší pohodlí, v tom co nejvíc milujete.

Zakládající člen Pink Floyd Nick Mason se vrátí do Prahy

redakce 08.12.2019

Kapela si pro nadcházející turné připravila i nový program, který bude ale stále založen na raných písních Pink Floyd.

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.