Zprávy / Festivalové

Island i kalifornské slunce na OFF Festivalu

Island i kalifornské slunce na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.04.2016

Hudba má různé tváře. Kotemplace pod kalifornským sluncem, kanadské popové zaklínání, hudební malby Islandu nebo ty špinavé z polské garáže? Devendra Banhart, Kiasmos, freak folkoví Basia Bulat i Rosa Vertov jsou další jména, která vystoupí na festivalu OFF.

Devendra Banhart nepatří mezi jména, která dokážete opsat hrskou slov. Jeho hudba bývá čato označována jako New Weird America, protože se v ní snoubí výtvarné umění, duch sveroamerického folku a rezonance latinských beatů. Občasné psychedelické hippie výlety kontrastují s moderní podobou současného lo-fi. Aktuálně dokončil práce na své nové desce, ze které dá ochutnat právě na festivalu v Katovicích.


Nepolepšitelný snílek Ólafur Arnalds, dobře známý jako tvůrce moderní, ambientní klasiky, nedávno přepracoval Chopina pro soundtrack televizní série Broadchurch. Janus Rasmussen byl mezitím páteří osobité electro popové kapely Bloodgroup. Oba se setkali ve studiu když Ólafur produkoval právě několik skladeb Bloodgroup. Vznikl tak projekt Kiasmos, který bere fanoušky elektronické hudby na emotivný výpravu do krajů minimal techna. Dostojí svému kouzlu pod otevřený katovickým nebem?


Seznam všech dosud potvrzených jmen pro jedenáctou edici OFFu je aktuálně následující: Anohni, The Kills, Mudhoney, GZA, Lush, GusGus, Thundercat, Minor Victories, Napalm Death, Jaga Jazzist, SBB gra „Nowy Horyzont“, Sleaford Mods, DJ Koze, Zomby, Lightning Bolt, Andrew Weatherall b2b Roman Flügel, Brodka, Kaliber 44, Liima, Daniel Avery, Clutch, Mutoid Man, Powell, Zimpel/Ziołek, Syny, Beach Slang, Willis Earl Beal, Flatbush Zombies, Machinedrum, Yung Lean, Mass Gothic, Show Me The Body i Fidlar.

Info

OFF Festival 2016
5. - 7. 8. 2016
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Druhý ročník Festivalu hudby Bez ambicí

redakce 13.07.2020

Hudební festival Bez ambicí, to je dvanáct hodin hudby a snad i víc. Pořadatelé věří v uvolněnou atmosféru, nezapomenutelné hudební sety a dobré počasí.

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.