Zprávy / Pozvánky

Islandské trio Kælan Mikla si zaplave

Islandské trio Kælan Mikla si zaplave

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.10.2017

Tuzemská koncertní premiéra je přichystána na 18. října, kdy se na palubě (A)void Floating Gallery v Praze představí islandské trio Kælan Mikla z nastupující generace islandských kapel sdružujících okolo aktivit magazínu a labelu Myrkfælni.

Laufey Soffía, Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir a Margrét Rósa Dóru-Harrysdóttir založil své původně syrově-punkové poetické trio v Reykjavíku roku 2013. Než o tři roky později spatřilo světlo světa jejich eponymní debutové album u Fabrika Records (vydávající mj. She past away či Lebanon Hannover), urazili ve svém hudebním vývoji poměrně zajímavou cestu. Živé bicí nahradila elektronika a syntezátory, které stále více podbarvují naléhavost zpěvu v jejich mateřštině společně s charakteristikou melodickou postpunkovou basovou linkou. Aktuální sound je pasuje mezi nejžhavější jména současné darkwave scény, do které vpluly naprosto suverením způsobem. Nové album, které nyní připravují, slibuje především překročení žánrů a hudebních reminiscencí a velmi nadějný krok směrem k vlastní hudební osobitosti.


Speciálním hostem večera bude jeden z mnoha hudebních projektů Angela Kauffa skrývající se pod jménem Stockhaussen. Ač je rodákem z México City, ve své tvorbě je ovlivněný mnohými hudebním žánry spíše kontinentální a především ostrovní britské hudební scény posledních dekád minulého století. Hudebně spadá pod minimal wave, synth/dark wave a postpunk. Původ jeho uměleckého jména má přímou souvislost s německými umělci inspirovanými osobností a odkazem J.S.Bacha. Tedy Wolfgangem Stockmeierem, německým varhaníkem a skladatelem a Eliasem Gottlieb Haussmannem, portrétistou uvedeného barokního mistra. Tento večer však pojme velmi speciálně a tanečně s předzvěstí materiálu z nové desky.


O úvodní koncert večera se pak postará art-punkového duo LO/VE, z něhož čiší spontánní energie, která probíjí během vystoupení mezi výtvarníkem Pavlem Ptáčníkem a herečkou Markétou Dvořákovou a nakažlivě se přenáší i na publikum. Jejich doposud jediný release s výmluvným názvem It’s Fucking Amazing That You’re Here, nese značku kolektivu VOLELOVE, jenž sdružuje například i spřízněné I Love 69 Popgejů nebo Schwarzprior.

Info

Kælan Mikla (is) + LO/VE
Speciální host: Stockhaussen (mex)
18. 10. 2017 19:30
(A)void Floating Gallery, Praha
www.menumusic.cz
www.kaelanmikla.bandcamp.com
www.stockhaussen.com
www.lovethecrew.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.