Zprávy / Pozvánky

Islandské trio Kælan Mikla si zaplave

Islandské trio Kælan Mikla si zaplave

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.10.2017

Tuzemská koncertní premiéra je přichystána na 18. října, kdy se na palubě (A)void Floating Gallery v Praze představí islandské trio Kælan Mikla z nastupující generace islandských kapel sdružujících okolo aktivit magazínu a labelu Myrkfælni.

Laufey Soffía, Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir a Margrét Rósa Dóru-Harrysdóttir založil své původně syrově-punkové poetické trio v Reykjavíku roku 2013. Než o tři roky později spatřilo světlo světa jejich eponymní debutové album u Fabrika Records (vydávající mj. She past away či Lebanon Hannover), urazili ve svém hudebním vývoji poměrně zajímavou cestu. Živé bicí nahradila elektronika a syntezátory, které stále více podbarvují naléhavost zpěvu v jejich mateřštině společně s charakteristikou melodickou postpunkovou basovou linkou. Aktuální sound je pasuje mezi nejžhavější jména současné darkwave scény, do které vpluly naprosto suverením způsobem. Nové album, které nyní připravují, slibuje především překročení žánrů a hudebních reminiscencí a velmi nadějný krok směrem k vlastní hudební osobitosti.


Speciálním hostem večera bude jeden z mnoha hudebních projektů Angela Kauffa skrývající se pod jménem Stockhaussen. Ač je rodákem z México City, ve své tvorbě je ovlivněný mnohými hudebním žánry spíše kontinentální a především ostrovní britské hudební scény posledních dekád minulého století. Hudebně spadá pod minimal wave, synth/dark wave a postpunk. Původ jeho uměleckého jména má přímou souvislost s německými umělci inspirovanými osobností a odkazem J.S.Bacha. Tedy Wolfgangem Stockmeierem, německým varhaníkem a skladatelem a Eliasem Gottlieb Haussmannem, portrétistou uvedeného barokního mistra. Tento večer však pojme velmi speciálně a tanečně s předzvěstí materiálu z nové desky.


O úvodní koncert večera se pak postará art-punkového duo LO/VE, z něhož čiší spontánní energie, která probíjí během vystoupení mezi výtvarníkem Pavlem Ptáčníkem a herečkou Markétou Dvořákovou a nakažlivě se přenáší i na publikum. Jejich doposud jediný release s výmluvným názvem It’s Fucking Amazing That You’re Here, nese značku kolektivu VOLELOVE, jenž sdružuje například i spřízněné I Love 69 Popgejů nebo Schwarzprior.

Info

Kælan Mikla (is) + LO/VE
Speciální host: Stockhaussen (mex)
18. 10. 2017 19:30
(A)void Floating Gallery, Praha
www.menumusic.cz
www.kaelanmikla.bandcamp.com
www.stockhaussen.com
www.lovethecrew.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Načeva a Zdivočelí koně v Kasárnách Karlín s novými písněmi

redakce 24.11.2023

Monika Načeva a Zdivočelí koně přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60.–80. let.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace